Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez az étel is hogy néz ki?...

Ez az étel is hogy néz ki? Jól hangzik?

Figyelt kérdés
Kérdezném, hogy a besamel mártás hogy illik mondjuk egy olyan kajához, ami sült csirkemell, köretnek borsós rizs, sült krumpli, sült hagyma. Köszi! Ehhez a kajához próbálnék valami pofonegyszerű mártást csinálni.

2014. nov. 13. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól hangzik! Én szeretném! :)
2014. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Vaj, liszt és tej a mártás alapja, szerintem egy sült csirkéhez így magában nem valami jó mártás, ahhoz inkább valamilyen pkánsabb mártást csinálnék.
2014. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Másodikkal értek egyet, sima besamel mártás, szerintem is kicsit snassz, viszont ha az tovább fejleszted pl. sajtot vagy füstöltsajtot keversz vele, illetve fűszerezed ízlés szerint, szerintem jó ízű lesz hozzá.
2014. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy u.n. "holland mártás" még jó lenne/lehet mellé:


[link]


Szárazabb húsokhoz, köretekhez szeretem/szoktam

2014. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bumbi02 ***** válasza:
100%

Innen már csak egy lépés csőben sültet csinálni. :)

Párolj pár fej brokkolit, vagy karfiolt, tedd a csirkemell tetejére, öntsd le besamell-mártással, kevés sajt a tetejére, és a sütőben pirítsd rá. :)

2014. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tetszik az a változat, hogy füstölt sajtot keverjek bele. Akkor keverjem bele, amikor még a gázon készül a mártás, tehát olvasszam bele a sajtot, dolgozzam össze?
2014. nov. 14. 10:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a sajtos verziót, így szoktam a sajtmártást készíteni.


A sajtot lereszelem, és mikor már elzártam a gázt, de még forró a mártás, akkor belekeverem a sajtot és addig keverem, amíg bele nem olvad. Viszont a sajt fajtájától függetlenül nem mindig lesz teljesen egynemű a keverék, de szerintem ez az ízén semmit sem ront. Szerintem a füstölt sajthoz jól illik a szerecsendió íze is, ha azt szeretitek.

2014. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :) Holnap akkor én ezzel meg is próbálkozom. Mindenkinek köszi a válaszokat! :) Kellemes hétvégét!
2014. nov. 14. 13:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen: hidegen, vagy melegen jó a besamel mártás? :SSS
2014. nov. 14. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb melegen, langyosan
2014. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!