Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mézeskalácsból kihagyhatom...

A mézeskalácsból kihagyhatom a sütőport?

Figyelt kérdés
Kedvenc sütim karácsonykor a mézeskalács. Viszont szeretnék sütipecséttel is dolgozni és nem szerencsés, ha sütőpor/szódabikarbóna is kerül bele, mert akkor a minta/felirat eldeformálódhat.

2014. dec. 3. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan kemény lesz, mint a kőszikla és törni fog.Értem a gondodat, mert már kérdezted más formában is, és én is válaszoltam rá.

Többen is írtuk, hogy a zsíros linzertészta, vajaskeksz alap a megfelelő tészta hozzá.

Szerintem mézeskalács fűszerekkel ízesíthetnéd, fahéj, szegfűszeg, mézesk.fűszerkeverék stb, és akkor meg lenne a mézeskalács feelingje is.

Remélem azért sikerül megtalálnod a megoldást :)

2014. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sütipecsét nem mézeskalácshoz való.
2014. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel régen is volt ún. mézeskalács ütőfa, és ma is lehet vele vásárokon, búcsúkban találkozni, ezért tuti, hogy van hozzá recept is. (Google --> mézeskalács ütőfa)

Limara is kipróbálta [link] de úgy járt, ahogy te is gondolod, túlságosan megemelte a tésztát. A kommenteket olvasd végig, ott azt javasolták, hogy hagyja ki a szódabikarbónát/sütőport.

2014. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!