Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek (süssek) karácsonyra?

Mit főzzek (süssek) karácsonyra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok húdegyakorlott, ezért lehet, hogy másnak azonnal fejből beugrik recept, amin én napok óta hiába gondolkozom.


12 főre kellene karácsonykor főzni, néhány kitétel szem előtt tartásával, tekintettel a résztvevőkre:

- ne legyen hal, vagy bármilyen vízben élő állat

- legyen hús benne

- ne legyen nagyon hízlaló (fogyókúrázók többen is lesznek a vendégek között)

- van cukorbeteg vendég

- magam miatt pedig ne legyen nagyon bonyolult étel


Egyszer már csináltam nekik currys joghurtban pácolt pulykamellet batátával és áfonyaszósszal (cukor helyett édesítő volt benne), az mindenkinek megfelelt. Ezt értelemszerűen nem lőhetem el még egyszer.

A cukorbeteg vendég nem súlyosan cukorbeteg, de nagyobb mennyiségű cukrot nem ehet - ugye ez a fogyókúrázók miatt is kissé korlátozza a gyorsan felszívódó szénhidrátot.


2014. dec. 15. 19:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk lesz két medve méretű férfi és egy 130 kg-os nő is a vendégek között, őket lehet fejenként 2-2 embernek számolni, úgyhogy inkább 14-15 fő :)
2014. dec. 15. 19:40
 2/3 gömbicica ***** válasza:

előételnek sült kacsamell (mindenkinekcsak2-3 pici szeletke, mondjuk almás köröettel,nálunk tavaly imádták avendégek)

pici vajra kevés cukor vagy méz vagy csakegyszerüen almakockák fahéjjal szegfüszeggel citromhéjjal.

leves: gyüömlcsleves teszinhabbal esetleg nem cukrosnak mézeskalács figurával )

főételnek szüzérmék (gyorsan kész van) burgonyával párolt kápsztával )

gesztenyetorta) kávétorta) bejgli.

a szüzérméket extrára lehet cisnálni ugy,hogy lapra vágod, megkened jó füszeres mondjuk darált csirkemell masszával, közbekötözöd, megsütöd és akkor szeleteled, csak ha kihült) nagyon fino.


de csinálhatsz hideget is, majonézse krumpli sonkatekercs szintén a fenti szüzérmék hidegen franciasaláta

majjonézse krumpoit ugycsináld, hogyelőszösr csinálj hagymás ecetes krupoisalátát, másnap szüsrsd le, és a késéz tartárba aa leszürt krumplit tedd bele.

isteni fini lesz!!!


az olyan kaját kerüld, amit általában acsinálnak ünnepekkor)

2014. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Töltött káposzta,kiadós és igazi karácsonyi étel.Vörösboros aszalt szilvaleves ,sajttal, sonkával göngyölt rántott pulykamell ,de lehet tölteni aszalt gyümölcsökkel,banánnal is.Hozzá krumplipüré.Fogyókúrázóknak csirkemell hawai módra ananász ,sonka sajt tejszínnel nyakonöntve sütőben megsütve,hozzá jégsaláta mix (sárgarépa,káposzta....)joghurtos öntettel.
2014. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!