Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek karácsonyra?

Mit fözzek karácsonyra?

Figyelt kérdés
valami különlegesebbe szeretnék, de a saládom nem eszi meg a libát, kacsát. sertzést se ugazán.marad a csirke. hogy csináljam meg?valami tuti tipp,
2009. dec. 17. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
beirod a keresöbe karácsony és kidob egy csomo mindnet.rengetegne kérdezték már.
2009. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Joghurtos-kekszes csirke


Hozzávalók:

joghurt vagy kefír ízlés szerint

csirkehús

fűszerek

sós háztartási keksz

pici olaj a sütéshez

+ sütőpapír


Elkészítés

A csirkehúst (én a mellét szoktam) nagyobb darabokra vágom. A joghurtot fűszerezem sóval, fokhagymával, borssal ételízesítővel, gyömbérrel, egy csipetnyi chillivel (tulajdonképpen mindenki azzal, amivel szereti). A húsokat beleteszem, és legalább 2 órán át pácolom benne. A sós kekszet sodrófával prézliszerűre összetöröm, a joghurtból kivett csirkedarabokat beleforgatom, és sütőpapírral bélelt, kicsit megolajozott tepsiben aranybarnára sütöm. Mindenféle köret illik hozzá.


[ [link]


Elsőre talán kicsit bizarrul hangzik a neve, de mi már kipróbáltuk, és isteni!

Előnye, hogy nem egy drága és bonyolult kaja, mégis finom.

Most karácsonykor is ez lesz nálunk a menü! :)


Ja igen: a recept legalább két óra pácolási időt ír, de én azért egy-másfél napig simán benne szoktam hagyni a húst...

2009. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!