Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A piskótatekercs/piskótarolád...

A piskótatekercs/piskótarolád magyar eredetű édesség?

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 10:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Külföldön ismert?
2014. dec. 18. 10:10
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ősi magyar sütemény, eredetileg turultojással készült.
2014. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na király, akkor meglephetem vele a munkatársaimat itt külföldön :)
2014. dec. 18. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Mindenhol ismert, legfeljebb a töltelékhez használnak másféle krémeket - szóval magyar eredetüröl szó sincs.


Hol akarsz külföldön valamit sütni? Mert a bejgli meg a zserbó sokkal inkább magyar és a legtöbb európai országban ízlik is. (Kivéve, ha valahol a mákot nem használják, ott ezt jobb kihagyni)

2014. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

"...a bejgli meg a zserbó sokkal inkább magyar..."


Már a neveikből is lerí róluk! (beigel és gerbaud)

2014. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

6-os: " "...a bejgli meg a zserbó sokkal inkább magyar..."


Már a neveikből is lerí róluk! (beigel és gerbaud)"


Elöször is nem állítottam, hoyg MAGYAR, hanem hoyg SOKKAL INKÁBB az. Ennek az az oka, hogy ÍGY nem ismert sehol Európában, egyik recept sem.


Másodszor a beigel NEM ugyanaz, mint a bejgli, a gerbaud meg egy MAGYARORSZÁGON müködö cukrászcsaládról kapta a nevét, és MO-on fejlesztették ki ezt a süteményt.


De gondolom, szerinted a Gundel-féle receptek sem számíthatnak magyarnak, mert az elsö Gundel Ausztriából jött ide.


Ezen kivül érdekelne -ha már ennyire szörszálhasogató vagy - hogy MILYEN magyar ételt ismersz, ami tényleg az is (a pörköltet meg golyást kivéve)

2014. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

"Több forrásból is bebizonyosodott, hogy magyar sütiről van szó. Az utolsónak meg semmi köze ahhoz, hogy hol vagyok és nem kértem tanácsokat, hogy mi mást kéne sütni."


Elöször is ha valaki segíteni akar, azt egy normál ember megköszöni és nem visszapampog.


Másrészt igencsak kiváncsi lennék a többféle forrásra, mert az osztrák, német, angol,francia konyhában is igen régóta tradicionálisan készítenek piskótatekercset és azt állítani, hogy magyar, eléggé értelmetlen ötlet.


Az meg,hogy hol élsz, csak annyiból érdekes, mert nem mindegy, hogy Európa, esetleg arab országok vagy más kultúra, ahol bizonyos alapanyagok nem fogyaszthatók, vagy nem megszokottak.

2014. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!