Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igazi magyar pörkölt mellé...

Igazi magyar pörkölt mellé milyen előétel és desszert?

Figyelt kérdés

A kérdés tehát adott, milyen előétel és desszert passzol, ami magyaros?

Külföldön vagyok és pát itteni emberkének főznék...



2014. dec. 21. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elötte húsleves, utána esetleg Gundel-palacsinta vagy somlói galuska.


Elöételként ami magyaros (lenne) az a Hortobágyi palacsinta, de mivel a tölteléke pörköltböl van, ezért nem illik ez utóbbihoz.

2014. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Levesben gondolkodom en is... de meg varok par otletet. Minden esetre koszi ;)
2014. dec. 21. 11:32
 3/7 zolidobos ***** válasza:

Előételt nekem a pörkölt nem kíván.

Levesben gondolkodva, én egy igazi "magyarosch" menüben tyúkhúslevest, tejfölös krumplilevest, zöldbablevest, esetleg erőlevest csészében adnék.

2014. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pörkölt elé bőven elég egy csészés májgombócos erőleves (vagy tojásos ) és, ha még tud enni a társaság, desszertnek

a somlói galuska, vagy jó jéghideg madártej passzolna.(tudom, hogy madártej máshol is van, de azért finom )

2014. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, zoldbableves lesz es majd desszertnek somloi :)
2014. dec. 21. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugye marhapörkölt lesz nokedlival. Mert csak marhapörköltből finom igazán, és csak galuskával, esetleg tarhonyával, de rizzsel nem! Előtt előétel helyett én húslevest iadnék, vagyn csirkeaprólékz levest, vagy őlibanyakat belef
2014. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meghülyült a gépem, nem tudtam befejezni a szöveget. Szóval húslevest csinálj, de finomat, ha nem tudsz, akkor ne adjál nekik azt. Utána meg valamilyen palacsintát, baracklekvárosat, diósat,túrósat.
2014. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!