Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen legegyszerűbb (kipróbál...

Milyen legegyszerűbb (kipróbált) recepttel lehet élesztő és fehérliszt nélkül (pl. tönkölyliszttel) készült kenyeret vagy kalácsot sütni lehetőleg kenyérsütőgépben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van ilyen, de eddig még nem találtam megbízható receptet. Akár félig kenyérsütőben készült megoldás is jó. Csak tönkölylisztből is lehetne, vagy félig tönkölyliszt, félig teljes kiőrlésű sima, vagy valami ilyesmi

2014. dec. 28. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ebben találni fogsz

2014. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamilyen "emelőanyag" kell, főleg a kalácshoz, anélkül semmi köze nem lesz hozzá. Élesztő helyett persze tud működni hagyományos kovásszal is, de az igen nagy időráfordítást igényel. Amúgy bármilyen receptben kiváltható a liszt tönkölyliszttel, csak ne várd, hogy ugyanazt az állagot kapod, mint amit megszoktál... Viszont tudni kell, hogy pl a kovászos kenyereket inkább sütőben kell sütni, és sokáig keleszteni. Kenyér esetében pl működik a szódabikarbóna, pl az ír szódás kenyérnél. A neten rengeteg kipróbált recept van, pl a nosalty.hu-n :)
2015. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tojás pl. ér, és amúgy sütöttem is múlt héten, végül tojással és sütőporral kiegészítve, de az is csak "vészhelyzet" miatt (későn kezdtem és időre kész kellett lennie...), kicsi-tömzsi lett, viszont az egészet azért kérdeztem, mert van egy egészségbolt-pékség, ahonnan rendszeresen szoktunk venni csomagolt (tán helyben csomagolt) kenyeret, sőt, kalácsot, kicsik, tömzsik, de nem annyira, mint az enyém lett (és az enyém is szerintem csak a sütőport miatt lett szerintem végül olyan tömzsi, mert a bolti sokkal lágyabb, könnyebb), és aztán fel is hívtam a boltot, hogy mondják már meg, hogy mi van az ő kalácsukban, és azt mondták, hogy tényleg semmi, de SEMMI más: csak tönkölyliszt, víz és olivaolaj. Szóval szerintetek? Van valakinek ötlete arányokra? Mert szerintem ez lehet a kulcs... (ha csak nem kamuznak és van még benne valami...)
2015. jan. 14. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!