Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csípős ételek amik egészségesek?

Csípős ételek amik egészségesek?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy szeretem a csípős ételeket. Legalábbis zacskós szecsuáni csípős csirkét csinálok néha rizssel.


Viszont próbálok egészségesebben enni, ezért keresek olyan recepteket, amiket könnyű összedobni, nem drágák, de egészséges összetevőkből vannak és könnyű ételek.

Például ha valaki ismeri a 'clean eating' kifejezést, na az olyasmi nagyon érdekel.

Ha hús van benne, akkor csakis csirke.


Viszont nem nagyon futottam bele olyanokba, amik esetleg csípősek is lennének.

Aki tud ilyen ételeket, az írjon neveket legyen szíves! Nem baj ha nem annyira nagyon egészséges de azért ne legyen nehéz étel. Egy fontos kikötés, hogy ha mindenképp van benne hús, akkor csakis csirke legyen, mert nem csak egészség miatt eszem csak csirkét, hanem mert mást nem is igazán szeretek (hal meg drága).



Köszönöm előre is!



2015. jan. 7. 19:23
 1/4 A kérdező kommentje:
amiket kizárok mindenképpen a 'konyhámból': liszt, élesztő, fehérkenyér, és hasonló jellegű hozzávalók.
2015. jan. 7. 19:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyoldalúan táplálkozol. Nem csak csirkét kellene enned, hanem más húsokat is.

A csípős ételek sem egészségesek, még ha sokan szeretik is.

2015. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért mert húsból csak csirkét eszem, nem táplálkozok egyoldalúan. Elvileg a vörös húsok nem is egészségesek.

Azt elismerem, jó lenne halat is enni, de az elég drága.


Nagy mennyiségben tudom, hogy nem túl egészséges a csípős, de szerintem ha havonta egy-két alkalommal eszek az nem olyan vészes.


Egyébként mi alapján gondolod, hogy egyoldalúan táplálkozom? Azon kívül hogy húsból csak csirkét eszem, nem írtam nagyon más információt az étkezésemről, max annyit hogy folyamatban van az egészséges receptek keresése.


Persze nem mindegy hogy melyik típusba tartozol, aki tényleg elgondolkodik azon és utána néz annak hogy mi az egészséges, vagy azok közé, akik a legegészségtelenebb kajára is rávágják hogy egészséges, mert ami ízre jólesik az egészséges nekik....

2015. jan. 7. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Csirke-pörkölt, zúza-pörkölt akár nokedlivel, akár pirított tarhonyával, ezeket tudod csípősen elkészíteni.

A gulyáslevesek is jók csípősen, de azt csirkéből nem szokták, esetleg megpróbálhatod zúzából megfőzni.

Jó csípősen még a halászlé, meg a paprikás-krumpli.

2015. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!