Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sáfrány fűszert mibe tudom...

A sáfrány fűszert mibe tudom beletenni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt inkább a hagyományos ételekre.
2008. aug. 20. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan húslevesbe is szokták, hogy színezze. Sáfrányt lehet helyettesíteni kurkumával is.
2008. aug. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elején vagy inkább a főzés vége felé kell beletenni?
2008. aug. 20. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

ÉN gasztronomiàt tanultam.a sàfràny kifejezetten rizsbe valo.nem szabad sokat beletenni,mert akkor mérgezést kaphatsz.

Amikor a rizset izlésed szerint elkészitetted,a fözés utolso 5 percében tegyél bele sàfrànyt.EGY 4 FÖS SZEMÉLYRE 5GRAMM ELEGENDÖ

2008. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászóló vagyok. Én minden fűszert a főzés utolsó negyed órájában teszek az ételekbe. Egy csipetnyit, ha nagy ritkán teszek a levesbe. A rizst valóban szépen megszínezi, guszta is tőle. :)
2008. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Úristen gasztronómiát tanulsz, és ezt a tanácsot adod?


Nos. Attól függ milyen sáfrány. Ha eredeti spanyol, amit akkor abból egy vagy két bibe elég egy húsleveshez, így is nagyon intenzíven szinezni fogja és ízesíteni.


Ha viszont a pórsáfrány nevezetü fűszered van, amit gyakran árulnak sáfránykényt, akkor gyakorlatilag mindegy, mert az ízt nem fog hozzáadni, csak bizonyos mértékben szinezni fogja a levest. Általában levesekhez szokták a sáfrányt adni.


-de 5g még abból is eszméletlen sok, egy csipet kell bele kb.

2008. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsi 5 mg
2008. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Még soha nem hallottam, hogy mérgezést lehetne kapni a sáfránytól. A spanyolok sokat használnak a nemzeti ételükbe, a paellába. Én is gyakran főzök.
2008. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!