Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell es mik kellenek a...

Hogyan kell es mik kellenek a bukta elkeszítéséhez? Ha meg van a nyers téeszta utána hogy lesz belolle bukta forma?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 15:23
 1/4 anonim válasza:
100%

Éppen ma csináltunk :D

Kell hozzá:

-1 kg liszt

-3 marék cukor

-pici só

-másfél dl olaj

-2 tojás

-fél liter tej

-5 dkg élesztő

-sütésálló lekvár


A fél liter tejben feloldod az élesztőt, aztán összekevered az egészet a többivel (kivéve a lekvárral). Hagyod egy órácskát kelni, és kész a tészta.

Ha ez megvan, kinyújtod egy kicsit, és téglalap alakúra vágod, teszel bele lekvárt, és felgurigázod.


Jó étvágyat! :P

2008. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ma csináltam. Így:

2 dkg élesztő,2 dl langyos tej,csipetnyi só, 6 dkg cukor,6 dkg vaj, 2 tojássárgája, 60 deka liszt.

Tejben felfuttatod az élesztőt, egy mokkáskanál cukorral. Utána hozzáöntöd a liszthez és a többi hozzávalóhoz. Jól ki kell dagasztani, hogy a belseje szép hólyagos legyen. ( kenyérsütő gép csodákra képes:):):) Ha kész, kb egy óra hosszat keletsztjük.

A bukta formát úgy kapod , hogy tenyérnyi kockákat vágsz, bele a lekvár, és a sarkánál sodrod fel, nem az egyenes végénél fogva. Két végéd összenyomod, felvert tojással megkened a tetejét, és mehet sülni.

Ez olyasmi ízű lesz, mint a pékségben készültnek, de nem szárad rád másnap, és nem fújódik fel, mint a bolti. Első recept is biztosan nagyon finom, csak nekem nagyon soknak tűnik a három marék cukor.

2008. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Itt képekkel is ilusztrálva van:
2008. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Bocsi az előbb lemaradt :-)

2008. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!