Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Szegedi halászlébe mit...

Sasa1019 kérdése:

A Szegedi halászlébe mit raknak pulszba amitől olyan finom lesz?

Figyelt kérdés
Szoktam halászlevet főzni (Szegedit-Tiszait) Elég jól szokott sikerülni. Csak mikor étteremben eszek van benne valamilyen fűszer amitől még jobb lesz,csak nem árulja el senki a titkot! :(
2015. febr. 12. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te mit teszel bele?
2015. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs titkos fűszer. Sokat számít, hogy milyen halból van. Ne legyen "mocsárízű".
2015. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtankönyvet? Ja, azt nem.

Tudni kellene, hogy te mit raksz bele és hogyan. Átlagos magyar étteremnek nincs olyan titkos hozzávalója, amelyik nem szerepelne receptgyűjteményekben. Osztályon felüli éttermekben, ha egyáltalán van szegedi halászlé, esetleg. De ők nagy valószínűséggel mindent másképpen csinálnak.


Legfeljebb egy titokra tudok gondolni: ez a hozzávaló a hangulat. Ennek egy részét ők adják, más részét te és a társaságod viszik.

2015. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egy lehetőség: Vannak ételek, amelyeket - bárhogy is igyekszik az ember - otthoni konyhán nem lehet ugyanolyanra készíteni. Azonos alapanyagok, azonos arányban összerakva másképpen "dolgoznak" 4-6-10 személyes adagban, s másképpen nagy mennyiségben. Szerintem a halászlé is ilyen. Nyilván egy kisebb bográcsban is lehet jót készíteni, de ha neked nem sikerült elérni azt a pluszt, akkor talán ez lehet a magyarázat.
2015. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!