Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő sütigyártóként nem...

Kezdő sütigyártóként nem tudom hogy a piskóta receptben a vaj az teavaj? Vagy ráma?

Figyelt kérdés

ez a recept: Alaptészta


Hozzávalók:


20 dkg vaj

1 bögre cukor

1 csomag vaníliás cukor

4 tojás

2 dl tej

3 bögre liszt

kiskanál sütőpor

A lisztet, a sütőport és a cukrot keverd össze, majd üsd bele a tojást, keverd hozzá a szoba-hőmérsékletű, lágy vajat, majd a tejet óvatosan hozzáöntve keverd simára. Előmelegített sütőben - 170 fokon - 25 perc alatt süsd meg.


Ehhez az alaptésztához adhatsz bármit tulajdonképpen. Ha gyümölcsöt szeretnél beletenni, akkor azt előbb forgasd kevés lisztbe, hogy ne szálljon le az aljára.



2015. febr. 19. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
En mindig Ramat hasznalok sutikbe, de ha a vajat szereted hasznalhatsz azt is. Igazabol mindegy.:)
2015. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a ráma az nem vaj, hanem margarin. vajnak az állati eredetű zsiradékot nevezzük, ami tejszínből készül. a margarin meg növényi. persze sokan nevezik azt is vajnak. azzal is csinálhatod, de az biztos, hogy vajjal minden süti finomabb. meg drágább.


(ez nem piskóta, hanem egy kevert tészta)

2015. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Márciuska ***** válasza:
41%
Én mindig sütőmargarint (általában rámát) használok, akkor is, ha a receptben vaj vagy simán csak zsiradék szerepel. Igazából ezek felcserélhetők. Használd azt, ami neked jobban beválik.
2015. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazából most költöztem össze a barátommal, kiskoromtól bármit megfőztem, sajnos rá voltam kényszerülve, de sütiket sosem csináltam, és szeretnék kedveskedni a szerelmemnek :D
2015. febr. 20. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!