Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskóta tésztára milyen...

Piskóta tésztára milyen paleo-s alternatívát tudtok?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek szeretnék kedveskedni, de még sosem próbáltam paleos receptet...
2014. dec. 12. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Piskóta simán működik bármilyen alternatív liszttel (kókusz - ennek magában elég intenzív az íze, viszont olcsó; mandula, mogyoró). Kis adaghoz (kb őzgerincnyi) én azt szoktam hogy ledarálok egy 80 grammos csomagnyi kesudiót, ahhoz adok 120g szintén darált kókuszreszeléket, annyi xilitet amennyit kellemesnek érzek (kb 4-6dkg), 5 tojást és fél csomag sütőport. Tehetsz bele meggyet és akkor már a krémen se kell gondolkodni.
2014. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mákot kihagytam, azzal is lehet csinálni, bár nekem nem nagyon bírja a gyomrom.
2014. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! ÉS mindig többfélét kell összekeverni? Vagy lehet egyféléből is. Most egy zabpelyhes muffint néztem ki így első körben, és abba is ír mákot, de lehet ismerősöm nem szereti (nem túl közeli ismerős, azért nem tudom, csak láttam, hogy lisztet és cukrot nem eszik). Tehát úgy is lehetne, hogy tisztán zabpehellyel sütöm az egészet? Előre is köszi a választ!
2014. dec. 13. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet egyféléből is, de zabot pont nem sütnék magában, félnék hogy lótápízű :). Ha van benne valami erőteljesebb ízű hozzávaló (fahéj, kakaó stb), akkor jó lehet.
2014. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tésztájában van még kakaó, kókusz reszelék, aprított dió, étcsoki, alma és répa. Lehet teszek bele egy kis karácsonyi fűszerkeveréket is akkor, ártani nem árt szerintem, ehhez az ízvilághoz...
2014. dec. 14. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó lesz, én mondjuk a kókuszt kihagynám, raknék helyette darált diót.
2014. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!