Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kelt tésztás süteményt...

Milyen kelt tésztás süteményt lehet ezekből készíteni?

Figyelt kérdés
Igazából fánkra gondoltam, de nincs benne nagy gyakorlatom. :) Elég macerás így ezt egyelőre elvetettem (de nem végleg). De ha van olyan recept, ami nem túl ördöngös szívesen fogadom. Akár lehet fánk recept! Tehát sima búzafinomlisztem van, réteslisztem, tejfölöm, egy élesztőm, tejem. Ezekből milyen süteményt lehet készíteni? Köszönöm a választ előre is!

2015. márc. 7. 11:05
 1/3 anonim válasza:
Tojas nelkul? Nem sok mindent..
2015. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a múltkor csináltam tojás nélkül fánkot, vicces volt, jól felpuffadtak, golyóra, üregesek lettek, így meg lehetett tölteni őket.

Valami zsiradék nem ártana a tésztához.

Fél kg liszt, fél élesztő, 1-2 kanál tejföl, 2-5 kanál cukor, kb. 2 dl tej (ha sok, még liszt, ha kevés, még tej). Az élesztőt felfuttatod a tejben, kis cukorral, aztán a többihez öntöd és összegyúrod, bedagasztod, míg a kezedtől el nem válik, nem ragad. Ekkor úgy kb. 5 dkg olvasztott vajat is belegyúrsz, így hagyod kelni.

Ezt megpróbálhatod fánkként kisütni, de lehet belőle kalács (fond be), bukta (kinyújtod, négyzetekre vágod, tölteléket ráteszed, feltekered, további olvasztott vajba mártva szorosan egymás mellé tepsibe teszed), aranygaluska (vajba mártott kanállal szaggatva, vajjal kikent tepsibe téve, rétegenként diós cukorral leszórva), bármilyen kakaós-diós csiga (kinyújtva, töltelékkel gazdagon megszórva, szeletelve, tepsibe téve).

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2015. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a receptet! :) Kifogom próbálni!
2015. márc. 7. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!