Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy házaspár barátomhoz...

Egy házaspár barátomhoz vagyok meghívva vacsorára. Mit illene vinnem? Süssek valamilyen sütit? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A férjnek talán egy üveg bort,vagy valamilyen italt, amiről tudod, hogy kedveli. A feleségnek pedig virágot.
2015. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Valamilyen bor és desszert. Én nőként nem vinnék virágot.
2015. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
bort és bonbont
2015. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Az ételek, italok kategóriában is ekkora trógerek vannak? :s Kezd lassan minden kateg. ilyen színvonalas lenni ...


Szerintem egy üveg jobb fajta, de pénztárcádhoz igazított bor ( ha isznak egyáltalán :), meg egy kisebb tepsi sütemény. Én valami egyszerű, de finomat ajánlok. Valami krémeset, vagy esetleg browniet ...

2015. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sutit sutni hazibulira es kerti partyra szokas. Ajandek borral meg egyebekkel normal latogatas es udvarlas alkalmaval illendo. Vacsoravendegnek nem szukseges a meghivashoz hozza jarulni, az ilyen alkalmakat inkabb egy kesobbi visszahivassal szoktak ellensulyozni.
2015. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vinnék egy üveg bort a házigazdának és valami házi készítésű, szépen becsomagolt bonbont a háziasszonynak. Ha nincs kedved vagy időd vele bíbelődni, akkor például egy doboz tenger gyümölcse csoki is jól mutat :)
2015. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne házisütivel lepd meg, mert esetleg zavarba hozhatod a háziasszonyt(pl gondolhatja, hogy nem nézed ki belőle,hogy sütni tud)

Én is egy üveg minőségi bort vinnék és egy márkás bonbont.

2015. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ebedmeghivas egy barati gesztus, ajandek legalabb annyira nem szukseges, mint ha csak akarki barkit is meghiv egy etterembe, hogy nem ulunk be enni valamit? Akkor sem visz senki se sutit, sem uveg bort. Meghivast, visszahivassal szoktak kiegyenliteni, kulonben hamar potyalesonek nezik az embert.


Meghivas gesztusat ronthatja, ha megprobalunk hozzajarulni, mint ahogy a vicc is mondja "jottok-lesztek, hoztok-esztek" ... de ez csak egy vicc. Ha az ilyen alkalomkor a meghivassal kapcsolatos dolgot viszunk ajandekba, azzal azt fejezhetjuk ki, hogy mar elore ugy gondoltuk, hogy nem lesz megfelelo az ellatas (viszek egy kis sutit, hatha szarul sut/foz az asszonyka ... viszek mar egy kis piat, talan nem adnak eleget).


Etelt es italt vinni egy vacsorameghivasra olyan mint ha vizet hordanank a Dunaba.

2015. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a legjárhatobb út, ha felhívod a háziasszonykát ( vagy háziuracskát, attól függ, kifőz ), hogy vigyél - e valamit? Vagy éppen sütit sütsz a családnak, csináljak - e dupla adagot?
2015. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!