Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi tésztát számoljak...

Mennyi tésztát számoljak fejenként halászlébe?

Figyelt kérdés
Gyufatésztából hány dkg-ot számoljak felnőtt emberekre?
2015. ápr. 29. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Szárazon 60-80 g elég nálunk, ha nagyétvágyú emberek, akkor fejenként 100 g-ot készíts. (Ha marad, másnap tudsz belöle több mindent készíteni: tésztasaláta, rakott tészta, stb)
2015. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

A "bajai halászlé"-t tálalják gyufa-tésztával, de a tésztát külön főzik meg, és a tányérba rakva, arra szedik rá a halászlét. Tehát ez személy-függő, hogy ki mennyit eszik.

Főzz annyit, hogy legyen belőle elég, gondolom a halászléből is fog maradni, ha a tésztából is marad, nem lesz gond.

2015. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

ma 08:03-as: ahogy látom, a szövegértés nem megy. A kérdezö arra kiváncsi, hogy mennyi az "elég" tészta!!!!!


A kérdésre: a legtöbb helyen 7-10 dkg-ot számolnak fejenként, ahogy az elsö válaszoló is írta. Ha otthon lesz a halászlé-evés, akkor azt is megteheted, hogy elöször kevesebbet fözöl és ha nagyon fogyadozik, akkor még megfözöl egy-két csomaggal, az nem tart sokáig.

2015. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem otthon lesz. Otthon nem okozna gondot épp azért ahogy írtad is, hogy legfeljebb főzök még egy adagot.


Szerintem akkor 10-12 dkg-t számolok fejenként, annyi csak elég lesz.

2015. ápr. 29. 08:17
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
A tésztára mák való, nem halászlé...
2015. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó te edd mákkal a tésztát, de remélem nem baj, hogy én és rajtam kívül mások is szeretik a bajai halászlevet tésztával.


Cserébe meg nem enném a tésztát édesen. Tudod ízlések és pofonok.


Az értelems hozzászólásokat köszönöm.

2015. ápr. 29. 09:30
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

Én most mindenkit le fogok pontozni, csakazért is. Bocsi!


Egyébként fúúj meg nem enném a halászlevet tésztával. De ahogy írtad, ízlések, és ízléstelenségek. De 10 deka száraz tészta per fő? Az 20 deka főtt tészta. Mi történik itt? Levesből megeszünk 2 kilót, vagy mi van már? Én nem eszek hozzá tésztát, hanem kenyeret, de csak egy tállal eszek, nem egy vederrel..

2015. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Pontosítok.. Nem volt szívem lepontozni azokat akik szerint a tészta fúúj.
2015. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Te nem szereted, nem ismered ezt az etelt, nem baj.


Ne ugy kepzeld el mint a huslevest, hogy van a le es ahhoz aranyosan a teszta.


Bajai halaszlenel jol megrakod a tanyert tesztaval es arra szeded a levest, masok az aranyok.


Az en csaladomban nem tesztaval ettuk a halaszlevet hanem kenyerrel, nagyon szerettem. Ferjem csaladja tesztaval eszi. Amig meg nem kostoltam fura volt a teny, de azota az egyik kedvenc etelem. Nem hasonlitom ossze anyukam halaszlevevel, mert mas etel, nem is lehet hasonlitani. Mindketto finom es kesz.


Mondjuk mielott fujolsz azert kostolj. Ha nem izlik, ird meg, hogy te nem szereted. Ja es koszi, hogy a kerdesre adott hasznos valaszokat azon az elven lepontoztad, hogy te egy etelt nem ismersz.

2015. ápr. 29. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt se felejtsük el, hogy a tiszai-halászlé, és a bajai halászlé elkészítése is más. Nem kizárólag csak attól különbözik a két fajta halászlé, hogy eszünk-e hozzá, mellette vele együtt tésztát, vagy nem!!!


És aki az u.n. bajai halászlét szereti, annál természetes dolog a mellé főzött gyufa-tészta, aki pedig a tiszai-halászlét szereti, ott van az, hogy kizárólag csak kenyeret adunk mellé. Bár abban az esetben a "hagyomány" szerint, a halászlé után szinte kötelező volt a túrós-csusza! És ugye az is tészta, csak egy kicsit más!!!


Nem kell szerintem lepontozni sem az egyiket, sem a másikat, az ország két, egymástól eléggé távol eső helye szerinti ízlés, szokás, hagyomány. Mindkettő jó, ha jól van elkészítve!!!

2015. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!