Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik lembas recept a legjobb...

Melyik lembas recept a legjobb? (Gyűrűk ura)

Figyelt kérdés
Jó párat találtam, és mindegyik teljes mértékben más, mint a többi. Ez lenne az első lembasom, ti melyik receptet ajánlanátok?

2015. máj. 24. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Bocs, nem tudok segíteni, de muszáj beírnom. Ez nagyon izgalmas, ha beválik valami, szólj :D

Nekem sokszor van hozzávetőleges elképzelésem recepteket olvasván, hogy milyen lehet a cucc (rengeteget kísérleteztem már, ha nem is lembasszal), de az "igazi", bár fiktív lembasról csak annyit tudok, hogy tartalmas és finom, sosem kötöttem hozzá ízt vagy állagot...

De nagyon zsírosnak kell lennie, ha valóban energiát tud adni egy darabka egy túrázós napra :) Igazából ez lehetetlen, az ember energiaigényét alapul véve. Attól még lehet próbálkozni, szeretem az ilyesmit.

2015. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem biztos, hogy zsírosnak kell lennie. A tündéknek lehet, hogy más az anyagcseréjük, mint az embereknek, és ami nekik elég, az lehet, hogy neked nem lenne az egy egész napra. A zsírosság ellen szól az is, hogy én még kövér tündét nem láttam.
2015. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Gondoltam erre is, de a tündék Gimlinek is azt mondták, hogy az a darab elég egy tempós gyaloglásos napra... Márpedig egy zömök izmos kis fickónak, ha alacsony is, sok kell. Bilbó házát is eléggé kifosztották egy este alatt :D

S az egész gyűrűs társaság is elég jól élt rajta, a hobbitok is, pedig róluk is tudjuk, hogy kell nekik anyag (bár ha vigyáznak a vonalaikra, amit mondjuk nem szoktak, akkor bizonyára kevesebb, mint amennyivel boldogok és széltében nőnek).

2015. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A tünde lembas azért olyan energiadús, mert olyan (képzeletbeli) növényből készül.

Ami a neten van recept, az a kinézetet, ízt utánozza, nem azt, hogy mennyi energiát ad. Válaszd azt, amelyik neked jobban tetszik, "eredeti" nincs, van aki édesen, van aki sósan csinálja...

2015. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gondolatmeneteket, bár egy recepttel sem sértettetek volna meg. (halvány utalás ☺)

Mondjuk én mindig is olyannak képzeltem, mint egy ostya, csak egy picit vastagabb fajta, a fagylaltozókban kapható édes tölcsér ízével.

Ami pedig az utolsót illeti, nem "eredetit" keresek, hanem finomat.

2015. máj. 24. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nosalty,de ne 180g lisztet rakj bele ,először annyit raktam bele utána még belegyúrtam vagy 150g-t. nem kell narancsvirágvíz,én helyette narancs aromát használok. a szirupok helyett meg mézet.


[link]

2015. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a kisegítő tanácsokat pedig főleg. Ment a zöld kezecske.
2015. jún. 5. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
:)
2015. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!