Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért tölt fel valaki rendszer...

Miért tölt fel valaki rendszeresen hibás recepteket?

Figyelt kérdés
A híres-neves Nosalty oldal segítségével próbálok minél változatosabban főzni. Az alap tudásom már megvolt, tehát a repertoár bővítése volt a cél. Az eredmény gyakran siker, néha nem ízlett a dolog, nagyon ritkán nem sikerült a recept alapján elkészíteni. Az egyik ilyen sikertelen kísérletnél elég ingerült választ adott a kis szakács, amivel szembe juttatta, hogy hiszen pár hónapja ugyanígy jártam, elrontott próbálkozás, finoman kérdeztem hogy mi lehetett a gond és jól lecsesztek... utánanéztem, valóban ugyanaz az asszonyság volt, de ráadásul a többi receptje alatt is rendre ott panaszkodnak, hogy betű szerint betartották az utasításokat, mégis ehetetlen lett a végeredmény. Na most értem én, hogy valaki félti a jó kis receptjeit, de ki kényszeríti ezt a beteg nőt, hogy töltse fel őket? Ennek így mi értelme van? írjak az oldalnak, hogy nézzenek a körmére, mert szándékosan szemétkedik?
2015. máj. 27. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen, de a neten található információkat teljesen hétköznapi emberek írják 99%-ban. Mint ahogy egy cikk valóságán is el kell gondolkodni, úgy a recepteken is. Én is rengetegszer merítek ötleteket a NoSalty-n keresztül, de egyszer sem követem szó szerint a leírást, mert hagyatkozok a józan paraszti eszemre is. Pl. megtetszik egy halas recept, de azt írja, hogy süsd 2 órán keresztül akkor röhögök egyet. Nem született még olyan hal a világon amit addig kell sütni, mint egy vén marhát. De ez csak egy példa. Az alap ötletek jók, de nem árt elgondolkodni mielőtt az ember neki áll. Betű szerint soha egyetlen recept sem jön össze, mert számtalan más kritériuma is van. Az állat kora, a sütő erőssége, fajtája, idő, alapanyag, ízlés, pofon stb. Amikor pl. először medvehagymát próbáltam, egy túrókrém receptet néztem ki. Az oldalon a recept aránytalanul sok felaprított medvehagymát javasolt csupán túróval összeturmixolva meg egyéb fűszerekkel. Hát ha azt betartottam volna, akkor leégett volna a botturmixom, mert olyan száraz lett volna. rögtön éreztem, hogy tejföl sem árt bele. Legalább is nekem úgy vált be. Szóval nem, kell mindent szó szerint elhinni.
2015. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.


Írtad, hogy van egy alaptudásod. Gondolom mérlegeled a leírtakat. Ötletnek jó, de azért ne vedd készpénznek.

2015. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy neki az a finom. Nagyon ritkán követek receptet szó szerint, legtöbbször több receptet ollózok össze.

Másrészt meg ha van alaptudásod, akkor a recept olvasásánál már látni kellene a hibákat.

2015. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is legtöbbször ötletszerzésre használom. Ajánlom neked facebookon a sütős csoportokat, ott nagyon megbízható recepteket osztanak meg :) Továbbá ajánlom az aprosef.hu oldalt, mert ott ha panaszkodnak egy receptre, az oldal tulajdonosa(i) megsüti(k), hogy tényleg jó-e a recept. Ott még nem találtam rosszat! :) Nyugodtan próbálgass variálni, kicsit elvenni, hozzátenni, hiszen ettől lesz jó egy háziasszony, hogy nem csak recepttel tud dolgozni, hanem saját ötletei is vannak! :)
2015. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az interneten lévő tudásanyag több mint 80%-a szemét. Tévedés. Tudás nélküli közlésvágy.

És a maradék 20%-ot is erős kritikával kell fogadni.

Juliska a panelproli ettől érzi magát nagynak, hogy már 100 receptje fenn van a Nosalty-n. Ebből csak 4 recept a tutti és kipróbált, de ez őt nem zavarja. A 100 receptel már lehet dicsekedni a lakótelepen...

2015. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!