Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hamuban sült pogácsát lehet...

Hamuban sült pogácsát lehet tábortűzben is sütni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Kemence nincs. De tábortűz, bográcsozás lesz... Abban a tűzben, vagyis parázsban lehet pogácsát sütni? És hogyan? Mibe kell tenni, esetleg alufóliára, vagy mire, hogy mégse legyen teljesen hamus?

2015. jún. 7. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Apropó, parázsban sütés. Az a bizonyos mesebeli, hamuban sült pogácsa, létező dolog. Elkészítése nem éppen különleges hadviselési feladat, de jó szórakozás, mellyel tartalmas, kiváló és tartós kenyérféle készíthető. Egy nejlonzacskóba körülbelül 25 dkg teljes őrlésű lisztet szórok (ne kötekedjen a kedves olvasó, túlélőhelyzetben, főként fogságból szökve is előfordulhat, hogy lehet búzát szerezni, és azt kövön megőrölni - szoktunk ilyet játszani az erdőben). Sót teszek bele és kevés vizet öntök rá, majd elkezdem gyömöszölni a lisztet, hogy összekeveredjen a vízzel. Addig kell gyúrni, amíg rugalmas tésztát kap az ember. Én a combomra szoktam fektetni a zacskót.

A gyúrás során egy sajátos mozdulatot kell alkalmazni. Képzeljük el, hogy a zacskóban van egy tésztadarab. Az alsó szélét a hüvelykujj párnás tövével, egy masszírozó mozdulattal feltoljuk, oly módon, hogy közben bele is dörzsöljük a felette lévő rétegekbe. Ezt addig ismételjük, amíg egy hosszúkás cipó formájú alakot kapunk. Ekkor átfordítjuk, és az aljáról újra kezdjük a munkát. Minél többször gyúrjuk át, annál jobb lesz a tészta. Persze lapos kövön, fakérgen, vagy nagyobb lapulevélen is dolgozhatunk. Aki a leírtak alapján nem értette meg, kérdezze meg nagymamáját, édesanyját vagy a barátnőjét, feleségét a tésztagyúrás fortélyairól. Némi pihentetés után gondolomforma darabot kell leszakítani belőle, és ezt zsemleszerűre kell gyúrni, majd lángos- vagy pizzaszerűen ellapítva kell a hamura tenni. Igen, kérem! Ezt már inkább hamura és nem parázsra kell rakni. Akkor jó a hamu, ha még forró, de már nem izzik vörösen. Be is takargathatjuk vele. Jó elfoglaltság az éjszakai tűzőrségnek.

[link]

2015. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oké, oké, de ezt ki is próbálta már valaki???


Mennyi hamu ragad rá?

Én attól félek, hogy ehetetlen lesz, ha tök hamus a külseje...


Egyébként receptet illetően pogácsásabb pogácsára gondoltam, tehát élesztős, zsiradékos változatra, nem csak bodagfélére. Nem tudom persze, hogy működne-e.



Aki próbálta ezeket, írja már le mit tapasztalt!

2015. jún. 8. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!