Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyrost akarok csinálni, a...

Gyrost akarok csinálni, a pitát mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Bármilyen ötletet meghallgatok

2015. jún. 18. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
legvégső esetben kiszedett belű zsemlével.
2015. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tortilla annyiban különbözik, hogy nem élesztő, hanem sütőpor van benne, gyorsabban kész!!


[link]


Akármelyik változat, amit én szoktam:

- 30 dkg liszt

- 1/2 kk sütőpor

- 1/2 kk só (nekem picit több kell ebből!)

- 7 dkg margarin

- 2,5 dl langyos víz


Hagyjuk egy kicsit állni, 12 db tenyérnyi nagyságú lepényke lesz belőle. Ha csak olajozott pal-sütőben sütöd, akkor kicsit vékonyabb marad, ha bő olajban mint a lángost, akkor szépen felhólyagosodik, és tejföllel megkenve, lángosként is ehető!!!

2015. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
13%
Kifli. Kelet Magyarországon eleve nem pitában árulják:P
2015. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor mibe?:)
2015. jún. 18. 21:01
 5/11 anonim válasza:
23%
2015. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Liszt, só, kis sütőport és olaj és langyos víz. Összegyúrod, kis gömbökké formálod, azt kinyújtod kör alakúra, palacsintasütőben, serpenyőben kisütöd, mint a palacsintát.
2015. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyros melle adhatsz a pita helyett laffa-t (lepenykenyer), de siman jo a hasabburgonya, vagy a rizs is (csak ugy mint a gyrostalak eseteben).
2015. jún. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is vagy tálat csinálj valamilyen körettel (rizs, hasábkrumpli, esetleg bulgur - a kebabot én ezzel szoktam enni).

Vagy tortilla, azt is nagyon szeretem, és egyszerű elkészíteni. Csak az összetekerése macerás kicsit, legalábbis nekem ritkán sikerül jól. És arra vigyázz nagyon, hogy ne legyen törékeny a tortilla, ha te sütöd, mert akkor rémálom lesz az összetekerés. (Ennek a kiküszöbölésére még keresem a legjobb megoldást, esetleg ha valaki tudna segíteni, megköszönném...)

2015. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mi a pitának az neked?

Olyan mint egy szarul sikerült krumplilángos!

2015. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami jó kis zsemleszerűséggel, ami izgalmasabb.

Ciabatta, baguette, ilyesmi.

2015. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!