Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a "malted milk powder",...

Mi az a "malted milk powder", és ilyet lehet itthon kapni, Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amerikai recepteket próbálgatok, már tudom, mi az a buttermilk, az elkészítés is megvan, de van egy kis problémám a "malted milk powder" nevű anyaggal, elsőként tejporra tippeltem, de nem vagyok benne biztos...

#Amerikai receptek #Malted milk powder
2015. jún. 20. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

milk powder - tejpor

malted malátával kevert


A malátát már ki fogod találni.

Ezt ha megcsinálod tejeskávét kapsz csak nem a szemeskávéból, hanem malátakávéból.

2015. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhha, malátával keverem a tejport, vagy maláta kávéval? Ez valahogy homályos... Egyébként mit ad hozzá a maláta? Helyette keverhetek hozzá kakaót?
2015. jún. 20. 23:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy sütire készítenèk belőle csokis feltétet, és a recept-videóban olyan világos kakaópor hatása van.
2015. jún. 20. 23:08
 4/4 Bferike ***** válasza:

A malátázás magyarul pörkölès.

A maláta kávé a cikória növény pörkölésével nyert kávé helyettesítő , de az ég adta világon semmi köze a receptben szereplő adalèkhoz.(csak a pörkölès azonos)

Amit te keresel azt èn ùgy helyettesìtenèm, hogy teljes tejporba belekevernèk lereszelt vajkaramellát.Azzal kb a kìvánt hatás elèrhető.Persze nem könnyű reszelt vajkaramellát csinálni. Esetleg ragadós fajta barna cukor és tejpor is szóba jöhet de az nem fog ùgy vegyülni, abból nem lesz olyan a keksz.

2016. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!