Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért karamelizálódott a...

Miért karamelizálódott a meggylekvár?

Figyelt kérdés

Főztem a lekvárt, (mindenféle tartósítószer nélkül) és megkaramelizálódott....

Valaki tudna-e segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!



#főzés #cukor #lekvár #meggy #karamelizálódott
2015. jún. 25. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Odakaphatott a benne lévő cukor.
2015. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Túl nagy lángon fõzted és/vagy nem kevergetted eleget, így kicsit odakapott a cukor.
2015. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt én is értem, de mi a megoldás?
2015. jún. 25. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

LEgközelebb ha lekvárt fözöl, akkor folyamatosan kevergeted.


Most meg - ha csak karamellizálódott de nem égett, keverj bele kevés kakaóport (nem instant-cukrosat, hanem a sötétet) vagy nagyon jó minöségü étcsokit, pici rumot (vagy rumaromát) és nevezt fekete-erdö-meggylekvárnak. A csoki-rum nagyon jól illik a meggyhez - ezt máskor is szoktam így fözni -, és a karamelles íz is belepasszol.

2015. jún. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nincs megoldás, vagy megbarátkozol az ízével, vagy főzöl másikat és ettől megválsz. (nem tudom mennyiről van szó )

A csokis-rumos ígéretesnek hangzik, bár nem tudom, hogy télálló-e így a lekvár.

2015. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a csokis-rumos variációt: ha a csokival/kakaoporral még felforralja a lekvárt, akkor télálló - nekem van olyan, ami csak két év múlva lett megkezdve (egy kis üveggel direkt eltettem próbának), ugyanúgy eláll, és a második évben még ízesebb lett.

Azóta minden évben fözök pár üveggel így is, amit aztán különleges alkalmakra tartogatok.

2015. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, nem is gondoltam volna. remek ötlet, ki fogom próbálni, még van meggyünk a fán :)
2015. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!