Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzni egy tipikus...

Hogyan főzni egy tipikus magyar tortát a férjem az Államokban?

Figyelt kérdés
Kedves magyar barátaink! Én egy orosz-amerikai nő. Szeretnék főzni egy magyar édes étel a férjem, de nem tudom a nevét is. A férjem magyar származású, és a nagymamája sütött a tortát. Amennyire én tudom, ez a torta készült csíráztatott búza és a liszt. Ez nagyon édes, de nem tartalmaznak semmilyen cukrot. Úgy hallottam, hogy ez a torta egy központi minden magyar húsvéti és nagyböjti asztalra. Minden magyar család sütni, hogy legalább egyszer egy évben. Kérem adjon nekem egy jó receptje ez a torta! Sajnálom a szegény magyar, de én nem beszélek magyarul (én vagyok az orosz és ukrán származású), tudom használni a Google Translate, ez nagyon hasznos. A férjem beszélni csak néhány szót, mert született az Egyesült Államokban. Üdvözlettel Maria
2015. aug. 7. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Ilyen torta nem létezik Magyarországon.Nagyböjtben nem sütünk tortát. Húsvétkor sonkát, kolbászt, tojást főzünk és fonott kelt kalácsot sütünk fehérlisztből. Ha sütünk valamilyen tortát is, annak piskóta az alapja és valamilyen krémmel van megtöltve, vagy esetleg gyümölccsel.

Aki nagyon divatosan, hite szerint egészségesen akar sütni, az csinál esetleg magokkal valamilyen süteményt.

2015. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Amire gondolsz az szerintem a csíramálé, de ezt inkább bizonyos vidéki helyeken készítik. Nem mindenhol ismert, és főképp nem húsvétkor készítik.

[link]

2015. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
2015. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2015. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a csíramálé nevű fincsi édesség. Édesanyám számtalanszor sütött ilyet!


3-as, 4-es szám alatt raktam fel linkeket. Ha találsz/kapsz étkezési búzát valahol, könnyen el tudod készíteni te is!

2015. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!