Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnap délután sütött húst...

Tegnap délután sütött húst bentfelejtettem a sütőben, jó lehet még?

Figyelt kérdés
Csirkecombról van szó. Öt körül készült el és bennthagytam a sütőben, Ma 11-kor vettem észre és tettem be a hűtőbe. Szerintetek?
2015. aug. 9. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Nagy valószínüséggel nincs baja.


A legokosabb, ha megszagolod - ha normális szaga van, akkor az jó. Ha tapintásra nem nyálkás, akkor az megint jó jel.


De ennyi idö alatt a már MEGSÜLT húsnak semmi baja sem lehet.

2015. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Haló! Emberek! Ti hol laktok? Mert ma Magyarországon 40 fok van. Pár óra alatt megromlik minden, nemhogy egy nap alatt a sütőben.


Télen sem enném meg ennyi idő után, de ebben a melegben egyből megromlik minden. Meg ne edd már.

2015. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

A jól átsütött húsnak semmi baja nem lehet. A sütők légmentesen zárnak, így baktérium is ritkán kerülhet bele.

Bízz az érzékszerveidben.Szaglás, tapintás, ízlelelés.

2015. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is hajnalban sütöttem csirkét, és most fogunk nekiállani a maradéknak (a többit elvittük még reggel ) eszembe sem jutna, hogy nem lehet jó, a nyár közepén is sokszor csináltam már így.

Soha semmi bajunk nem volt a felmelegített (kissé újra átsütött) vagy akár a már kihűlt csirkétől.

2015. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha légmentesen nem is zárnak a sütők (pl. a gáz égéstermékek távoznak és levegő is jut be), de a csírátlanított térbe alulról felfelé (lásd Pasteur némileg analóg kísérleteit) aligha jut be kellő számú mikroorganizmus. Egyébként is a csirkecomb "kérge" (zsíros, kemény, denaturált fehérje) nem jó táptalaj. Én megenném habozás nélkül.
2015. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 intrepid ***** válasza:
81%
Sütés közben elpusztulnak a baktériumok, amik megromlaszthatnák, + a sütő beltere is sterilizálódott. Ha nem nyitogattad a sütő ajtaját azután hogy lehült, biztosan nem lehet baja. Én megenném, - mondjuk nekem olyan edzett z immunrendszerem, ha az ebolával találkoznék, akkor az ebola pusztulna el. Ha nyitogattad a sütőt, vagy kényes gyomrotok van, akkor kutya, - macska, vagy szemetes, ne gondold, hogy vendéglátó helyen nem ettél már ennél érdekesebb dolgot is. A vásári, falunapi lacikonyhások a majdnem rothadó húsból is csodákat tudnak tenni.
2015. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Rohadt meleg van, 1 nap után hogy a fenébe ne romlana meg? Lehet, hogy tényleg nincs baja, de én nem szeretek fo..sni, szóval nem enném meg. Te megpróbálhatod, ha gondolod.
2015. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Valójában tegnap délutántól ma délelőttig csak fél nap. Viszont tényleg meleg van. (Kivéve, ha van légkondi)

Ha jónak tűnik, alaposan megmikróznám, és ha finom, megenném. Gyereknek, betegnek, érzékeny gyomrúnak ne ad!

2015. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Biztosan nem ennék belőle!!!

Eltelt közben 15-16 óra, és valóban, 35-36 fokos meleg van,... erre szoktam mondani: többe kerül a gyógyszer + az esetleges táppénz is lényegesen kevesebb, mint a munkabér! Megéri???

2015. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy #6-os válaszoló is levezette, kicsi a valószínűsége, hogy megromolhatott volna.

A sütőben sütéssel az összes baktérium elpusztul. A kérdező pedig ottfelejtette, ebben a seril környezetben lévő steril ételt. Nem volt mi elszaporodjon benne, rajta.

2015. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!