Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok finom receptet...

Tudnátok finom receptet mondani? Valami rakott félét (darált hús) Többi lent

Figyelt kérdés

Van itthon minden ami kellhet hozzá, darált hús lenne az alap, aztán hosszúkás (méteres) bab. Tejföl, krumpli, paprika, paradicsom, sajt

Milyen receptet ajánlanátok?



2015. aug. 12. 14:04
 1/5 Duenna ***** válasza:
100%
Tojással töltött darálthús-fasirt, megszórva sajttal, babfőzelékkel vagy törtkrumplival, paprika-paradicsom salátával.
2015. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Duenna ***** válasza:
100%
Ja, és tejfölös mártással kínálva.
2015. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én babos rakottkrumplit csinálnék. nem tudom milyen lenne mert még nem hallottam ilyenről, de tuti ilyet csinálnék. a következő sorokat tedd feltételes módba

krumplit előfőzöm egy kicsit, majd felkarikázom. a darálthúst lepirítom, majd beledobom a babot, hadd párolódjanak együtt. itt2 féle megoldást mondok.

1:ebbe a húsos babos cuccba beledobom a paradicsomot feldarabolva (esetleg meg is pucolhatod), de ha sűrítetted van az is jó. miután megfőtt a bab akkor fogom előveszek egy tepsit, és elkezdeném rétegezni. elsőnek a krumpli, majd egy réteg sajt, majd a húsosbabos valami, és ezt újra és újra amíg van krumpli is meg olyan miacsoda is. a lényeg, hogy az legalsó meg a leffelső réteg is krumpli legyen (esetleg szórhatsz a tetejére még sajtot) a tepsit bedobod sülni egy kicsit, majd behabzsolod.

2: megfőzöd a husisbabos dolgot (ha akarod akkor paradicsom helyett ide teszed a tejfölt) fogod a tejfölt és egy kicsit higitod tejjel/vízzel, (nem kell nagyon hígnak lennie) esetleg beleütsz 1-2 tojást ha van, illetve akár ebbe is tehetsz sajtot. ezután megint tepsi krumpli (sajt, ha nem a tejfölhöz tetted) husisbab majd megöntöd ezzel a tejfölös csodával. a lényeg, hogy mindenhova jusson tejfeles valamicsoda. ezután ismételgeted a lépéseket.


én valami ilyet csinálnék. bocsi a rossz fogalmazásér, illetve az esetleges helyesírási hibákért.

2015. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Darálthússal töltött krumpli, rá tejföl, reszelt sajt,paprika-paradicsom vegyes friss salátával.

Vagy rakott zöldbab, rizzsel, darálthússal rétegezve, tetején bőven tejföl, reszeltsajt.

2015. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koszi kiirtal egy ilyen kerdest, kiprobalom en is valamelyiket.
2016. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!