Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok mondani valami jó kis...

Tudtok mondani valami jó kis receptet, ami egészséges?

Figyelt kérdés
Egészségesen étkezem, és imádok sütni főzni, de sajnos kifogytam a receptekből. A neten semmi olyat nem találtam, ami érdekelt volna, vagy ne csináltam volna meg. Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

#ital #étel #egészség #finom #főzés #ötlet #sütés #recept #egészséges. egészséges receptek
2015. aug. 6. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi van otthon?


Nálunk tegnap kókusztejes-zöldséges rizs volt pl. Volt benne cukkini, hagyma, zöldborsó egészben (fejtetlenül), bambuszrügy, gomba.

2015. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sütireceptet tudok, imádja a család, pedig nem nagy "egészség-guruk" :D


abpelyhes meggyes.

hozzávalók:

250 g zabpehely (nagyáruházakban lehet kapni, a müzlik sorában van)

1 liter zsírszegény tej

3 tojás

édesítő, amit használtok, lehet süté/főzésálló édesítőtablettát is használni, de nyírfacukrot, eritritet, steviát ugyanúgy smile hangulatjel

meggy (lehet kapni cukormentes meggybefőttet, azt le kell csepegtetni, de mirelitbe is lehet néha nagyon olcsón kifogni, de ha a sima cukros befőttből a meggyet többször jól átmosod, attól sem lesz baja anyukádnak)

a zabpelyhet a liter tejjel és ízlés szerint édesítővel felrakod főni. kb 25-30 percet kell főnie, közben eléggé besűrűsödik, mint egy kicsit hígabb puding. közben keverheted fakanállal, de habverővel is. Ha besűrűsödött elzárod a gázt, és hagyod langyosra hűlni. mikor langyos, beleütöd a masszába a 3 tojást, és habverővel alaposan elkevered. a felét egy tepsibe leteríted, egy kisebb tepsibe (nem kell sem kivajazni, sem sütőpapírozni, jól feljön a tészta) és ha szépen elterítettedjöhet rá a meggy, amennyit szeretnél. majd a massza másik felét is rákanalazod (itt-ott lehet kilátszik majd a meggy, de ez nem okoz gondot) és berakod 180-200 fokra a sütőbe, és addig sütöd, míg a teteje szép aranybarna lesz

2015. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt egy ismerősömnek írtam le, ezért itt-ott személyes írás van :D De azért a lényeg érthető.
2015. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy másik is van! :), ebben a cukrot xilitre cseréltem, és a lisztet teljeskiőrlésű rozslisztre (olcsó cucc, 150 forint körül van), és az almát nem daraboltam hanem reszeltem nagylyukú reszelőn [link]
2015. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!