Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha 5 literes üvegben akarok...

Ha 5 literes üvegben akarok elrakni barackot mennyi cukor kell üvegenként?

Figyelt kérdés

2015. aug. 16. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

5 kilo gyumolcshoz a felontolebe mi egy kg cukrot teszunk.

Azt nem ertem, h miert fontos neked, h ot literes az uveged.

2015. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert egy 5 literes üvegbe nem 5 kiló barack megy
2015. aug. 16. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, én semennyit sem teszek, igaz, vizet sem. Ha ez így túl savanykás, akkor evéskor teszünk bele, úgysem ugyanazt a cukrot használjuk a háztartásban és édesigényünk is más.

Hogy mennyit szokás, az nyilván megtalálható a neten kismillió helyen. De azért nem mindegy az alapanyag édessége és a befőző ízlése...


S tényleg mindegy, hogy hány literes az üveg... Ha megvan, hogy kilónként mennyi cukor kell, nem nagy ügy beszorozni...

2015. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ma 18:37-es: ha sem cukrot, sem vizet nem teszel a barackhoz, akkor hogyan teszed el?
2015. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok, ertem ma, h mit akartal mondani kerdezo.

Ott a bibi, h nem az uvegekben kell a felontolet megcsinalni, hanem abba onteni a kesz befottet. Tehat mindegy, h mekkora az uveg.

2015. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szirupot főzni akkor is kell!!!!! Ahoz kéne a cukor mennyiség
2015. aug. 17. 15:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Meg amúgy is megcsináltam már
2015. aug. 17. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Berakod az üvegbe a barackot, ráöntesz annyi vizet, amennyi kell hozzá.

Utána vizet kiöntöd egy edénybe, megméred, hogy hany liter. Utána (vagy elötte) megkeresed, hogy 1 liter vízhez mennyi cukrot kell venni, és megszorzod a szükséges mennyiséggel.

2015. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam hogy ugye 1 literbe 5 kanál cukor azt megszoroztam 5-tel és Ennyi.
2015. aug. 17. 16:37
 10/12 anonim ***** válasza:
#4: Berakom üvegekbe, lezárom, s kuktában hőkezelem, persze a kuktában magában már víz van, forrástól számítva 15 percig :) Mindent így teszünk el, a lecsóalapot, a padlizsánkrémet és a gyümölcsöket is. Nekem sokkal jobban ízlenek az ilyen befőttek, mint a felvizezett s pláne cukrozott hagyományosak.
2015. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!