Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffin sütéshez feltétlenül...

Muffin sütéshez feltétlenül szükség van "muffin sütő tepsire"? Nem elég ha azokba a papír formákba beleteszem a tésztát és azt egy sima sütőlapon a sütőbe teszem? Nem ég el?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én a papírkát teszem egy tepsibe sorban,és abba a tészta.Nem szokott gond lenni vele.
2010. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Amint elkezd feljönni a tészta a sütésnél, lehet, hogy felborul a papírral, mert ez csak egy vékony szinte semmi anyag, arra szolgál, hogy ne kelljen kivajaznod a tepsit, illetve guszta látványt ad, de ennél többre nem hiszem, hogy alkalmas. Vagy úgy elfolyik a papírban, hogy egy formátlan valamit kapsz... Egy darabbal próbáld meg szerintem, de egy ilyen muffin sütő tepsi nem nagy beruházás, és biztosabb is. :)
2010. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én sokszor sütöm így, mivel nagy a család és a legnagyobb muffin sütő is csak 12db-os, 50db-ot meg kicsit sokáig tartana megcsinálni. megtöltöm a papírokat, szorosan egy tepsire teszem és megsütöm, nem ég el. annyi, hogy nem jön föl olyan szépen, jobban elterül(én majdnem tele teszem a papírt, de még így sem folyik ki, csak laposabb marad) és szabályalan alakú lesz. de ha csak magunknak csinálom, akkor tökéletes.
2010. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szerintem szükséges... próbálkoztam már ugy hogy csak simán a papírba adagoltam, de néhány perc után szétfolyt. ( dupla paiprt használtam de nem sikerült)

Viszont torta formába sütettem "muffint"... vagy inkább muffin-tortát, kicsit tovább sül, de ugyanolyan finom (:

Egyébként azt hiszem, hogy megéri beszerezni egy tepsit (:

2010. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. márc. 9. 19:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni direkt olyan muffinpapírformát, ami kicsit vastagabb és merevebb, direkt azért, hogy ne kelljen a "muffin sütő tepsit" használni. Kicsit drágább is, mint a vékonyabb változata. Szóval ehhez nem kell az a bizonyos tepsi, viszont a gyengébb papírformákhoz mindenképp szükséges, mert "kifolyik".
2010. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én meg egyszerűen a tésztát beleöntöm egy sima tepsibe. Ugyanaz az öntött tészta, csak nem lesz muffint formája, hanem kockákra vágom. Bár van muffinsütőm, a 12 db kb semmire nem elég nálunk.
2010. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! én heti gyakoriságú muffinsütő vagyok, az én receptem 24 db-os. van egy muffintepsim, 12 db-os 800 ft

volt. mindig teszek bele papírkapszlit, mert hiába kenegettem akármivel, mindig beleragadt.3/4-ig töltöm,kb

25percig sütöm és vizes konyharuhára teszem a tepsit.kb. 5 perc múlva villával átemelem a sütiket egy tálra és már jöhet is második adag. a vizes ruhaától az alján pára keletkezik és gyönyörűen elengedi a sütit.

a második adag mindig púposabb lesz, biztosan azért, mert tovább dolgozik a sütőpor.

kaptam 12 db szilikon muffinformát, de azt nem szeretem,nekem papírral muffin a muffin.

üdv.

2010. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nyugodtan, hA nem túl folyós

tegyél alájuk eg ysütőpapírt a tepsibe!



szilikon különálló formák!

Jysk, Mööbelix

érdemes venni, mindenfélét le is fagyaszthatsz benne külön-külön

2010. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen muffin receptet tudtok ? Mármint a sima muffinra,nem ízesítettre gondolok .
2013. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!