Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rétesalma hasznosítása?

Rétesalma hasznosítása?

Figyelt kérdés
Rengeteg rétesalmám lett.Főztem belőle lekvárt, kompótot, sütöttem sütit, almás pudingot, kekszes almásat.Ötleteket várnék még.Sajnos nem lehet eltenni, könnyen megrohad....
2015. aug. 19. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

LE tudod fagyasztani: felaprítod olyan formára, ahogy késöbb fel akarod használni és akkora adagokat teszel egy-egy csomagba, amit egyszerre felhasználsz.


Amikor kell, akkor csak annyira engedteted ki, hogy leütve a zacskót az asztallapra szétváljanak az alamdarabok, és úgy félfagyosan teszed az ételbe. Még a tésztákat sem áztatja el, ha utána azonnal sütöd.


Sok éve csinálom így, bevált módszer.

2015. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem nagyon ízlett, de én több csokit tettem bele és kevesebb vizet és pudingport:)

2015. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Első.Kipróbálom a fagyasztást,bár azt hittem, almát nem lehet.Nem nagyon jön be a fagyasztott gyümölcs.

Régebben reszelgettem, üvegbe,tartósítóval,de mikor pár megromlott, abbahagytam.


2. nagyon jó ötlet, kipróbálom.Köszi.

2015. aug. 19. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok. a fagyasztott gyümölcsöket csak ételbe lehet felhasználni (sütni/fözni) és mindenképpen még (fél)fagyosan kell elkészíteni. Ha elöre kilvasztod, akkor undorító ízü és állagú lesz, ha fagyosan kezded a hökezelést, akkor nem.
2015. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pitébe a fagyos reszelt almát simán fel lehet használni. Ki kell engedni, kicsavarni a levét, és mehet az alsó lapra. persze , akár a frissnél, prézlivel, dióval meg kell szórni a megszúrkált tésztát.
2015. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Néhány éve így rakom el, annyi eltéréssel, hogy nem méricskélem, csak kb. Nagyon bevált, nem romlik és évekig eláll. Ha fel akarod használni, kinyomkodod, és a cukrozasnál vedd figyelembe, hogy szirupbn volt.

2015. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!