Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szilvalekvárom, nagyon hig...

A szilvalekvárom, nagyon hig lett, még tegyek hozzá cukrot?

Figyelt kérdés
Nem sokat fõztem ,kb 3 kg.és cukrot is alig tettem bele.Viszont legalább 5-6 órát fõztem lassu tüzön.Igy még nem jártam.
2015. szept. 6. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Fözd még tovább. A cukortól csak édesebb lesz, sürübb nem. Keress utána a sütöben készült szilvalekvárnak - a szilvát a sütöben kis fokozaton "sütik" hosszabb ideig, így nem ég le és van ideje besürüsödni.
2015. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cukortól csak édesebb lesz, nem sűríti be. Az igazán jó szilvából készült lekvárba nem is kell cukor, mi soha nem teszünk bele, mégis mindig jó édes és sűrű.

Főzd tovább, nyilván nem volt neki elég ennyi idő.

2015. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 acelsziv ***** válasza:
5-6 óra at túró. Nálunk tavalyelőtt kb 30 órát főtt, mire jó lett az állaga.
2015. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,akkor majd a sütõbe be fogom tenni.
2015. szept. 6. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyám pár napja csinált, ő sem rakott bele semmilyen édesítőt, viszont összesen kb. 8 órát főzte, aminek a jelentős részét a sütőben töltötte a cucc. 180-ról le kellett venni 160 fokra, úgy nem köpködött.
2015. szept. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alacsony hőfokon főzik, és egy fél nap is rámegy.(12 óra is ) Szatmárban üstökben rotyog, és persze abban állandóan keverni kell. Ki is találtak hozzá egy keverő alkalmatosságot, de azzal is felváltva kevergetik óraszám az asszonyok.
2015. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!