Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túlzás, ha mindennap van süti?

Túlzás, ha mindennap van süti?

Figyelt kérdés

Minden másnap sűtök valamilyen sütit az egyik ismerősöm azt mondta,hogy ez túlzás!

Valóban az lenne?


2015. szept. 14. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Igen, túlzás.

Nem kéne mindennap sütit enni.

Szerintem elég lenne egy héten egyszer sütni, abból is lehet enni 1-2 napig.

2015. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem az a túlzás, ha minden nap sütit eszel, hanem az, hogy minden másnap sütsz. Próbáld máshol levezetni a fölös energiáidat.


Mellesleg tény, hogy a napi szintű sütemény evés sem egészséges a liszt miatt, de nem mondom, hogy ebéd előtti-utáni desszert nem fér el. Én is majdnem minden ebéd után megeszek valami kis jégkrémet, vagy péksütit és egészséges vagyok.

2015. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha a család igényli és szereti és neked nem okoz gondot, szeretsz sütni,mért lenne baj.

Ezt azért mondja, mert ő lusta sütni, és megmagyarázza magának, hogy azért nem süt, mert felesleges.

De közben a boltba megveszi kakaós csigát,mert az édességet igényli.

2015. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, aki minden nap kakaós csigát vagy más édességet eszik, az sem egészséges. De mégsem ugyanaz, ha valaki naponta megeszik 1 sport szeletet vagy egy fánkot, mint hogyha minden nap megeszik a család egy egész tálca süteményt, csak mert van.
2015. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az túlzás, ha minden nap sütit eszik, nem az, ha süt. Én is imádok sütni, ez az egyik hobbim. Nagy része általában meg megy a rokonoknak, barátoknak, munkatársaknak. Mindenki máshogy kapcsolódik ki, nincs ezzel probléma :)
2015. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

és nem íhztok tőle??


ez tényleg túlzás

2015. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Nekem személy szerint a napi édességevés túlzás (nem mintha nem csinálnám, de igyekszem leszokni róla), de ez saját magamra vonatkozik, nem mindenkinek gond ez.

Az nem kicsit számít, milyen sütiről van szó s mennyiről.

Egy családnak egy tepsi süti szerintem elég minimális, persze nem mindegy, 12 db lapos keksz vagy valami extrém tömény krémes cucc :)

A glutént én sem tartom jónak, de ha valaki pl. teljes kiőrlésű kenyeret eszik és cukrozza a kávét, annak nincs különösebb erkölcsi alapja, hogy belekössön egy szolidabb normál sütibe... Én nem csinálok ilyesmiket, ezzel együtt nem tudom elítélni, ha valaki kétnaponta valami finom sütivel lepi meg a családját vagy önmagát. Max. megjegyzem, hogy lehet azért ideálisabban táplálkozni, illetve ez attól függ, milyen a süti. Az én sütijeim pl. durván szénhidrátszegények, nem ez a tipikus, de ilyen is van. S bár én nem szoktam glutént enni, ha valami elcsábíthat, az inkább egy finom házi süti, nem a bolti péksütik... Lelki szinten egészen más élményt nyújt s ez is fontos :) De ha odafigyel a készítő, akkor kifejezetten egészségesen is süthet (bár hogy kinek mi az egészséges, az igencsak változó).

2015. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem mindennap sütök! :)

Egy kis tepsi süti két napig elég.

De ezzen kívűl más édességet nem eszűnk.Természetesen,ha nem sütök valamiért,akkor igen veszek valamit.

És egyébként nem vagyunk elhízva! Sőt amikor a bolti sütiket ettük meg a péksütiket akkor híztunk 2-3kg

2015. szept. 14. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha mindig azt figyelnénk, hogy mi az egészséges, akkor nem ennénk semmit...elég elcsépeltek már ezek a tévhitek, amiket itt látok.


Azt kell enni, ami jól esik, csak mindent mértékkel, és TÖREKEDNI arra, hogy ha van rá lehetőség, 2 termék közül a jobb minőségűt vegyük meg.

Nincs azzal semmi baj, ha napi szinten bevágunk 1-2 sütit. Kell az abból szerzett tápanyag is a szervezetnek.

2015. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!