Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék a fött krumpliho...

Hogyan tudnék a fött krumplihoz hasonló módon rizs fözni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a lényeg, hogy létezik olyan módszer, hogy fözöm a rizst mondjuk 20 percig, aztán leszüröm?

Bocsi az ékezetekért, telefonról írok.


2015. szept. 19. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

létezik

kell hozzá egy szűrő...rohadt bonyolult

2015. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
zacskósrizs barátom
2015. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanúgy, ahogy a száraztésztát, lehet rizst is fözni bö, sós vízben, ha megpuhult, akkor leszüröd és lehet tálalni.
2015. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Miért akarod krumplihoz hasonlóan főzni, miért nem jó úgy, ahogy a rizst szokás? Miért akarod szűrögetni?

Én úgy főzöm a rizst, hogy egy egység (bögrényi) rizst kevergetve fehéredésig pirítok egy kis olajon, felöntöm két egységnyi (két bögre) vízzel, fűszerezem, ha felforrt, leveszem a gázt takarékra, fedőt teszek rá, 10 percig így párolom.

2015. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Váó. Váó.
2015. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ha igazán jó, gurulós rizst akarsz, mindenképp próbáld ki ezt a módszert, 20 éve főzök, több módszert is kipróbáltam, de ez a legtutibb, így a legfinomabb, a legjobb állagú. :)
2015. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minek szűrni? Én felteszem főni négyszeres mennyiségű vízzel, felforr, majd fő, kicsit pihen és tökéletes puha, szemenként szétváló, később viszont ragacsos rizs lesz belőle, pont ahogy a párom szereti (frissen szerintem is jó, ragacsosan is, csak amikor szeletelni lehet, az nem jön be :) lehetőleg annyit készítek, ami hamar elfogy).

Ez nem a tipikus eljárás, tudom, de más már leírta a szokásos, zsíros és dupla vizes módszert is :)

2015. szept. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!