Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta (sütöpor nelkül) frissen...

Torta (sütöpor nelkül) frissen vett vagy regi tojasbol is ugyanolyan nektek? Pl.18-an csinaltok tortat a 20-aig ervenyes tojasbol?

Figyelt kérdés

#torta #tojás #sütés #tortasütes
2015. szept. 27. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán. Sose nézem a dátumot a tojáson.
2015. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy az. Ez a pecsételés egy ideje divat,(kötelező bolti kereskedelemben ) ha háztól, vagy piaci termelőtől veszed, nincs is rajta semmiféle pecsét.

Több hétig is megbízható a tojás, persze, ha nincs a napon.

2015. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy milyen tojás, az a lényeg, hogy ne legyen rossz szaga.

Ezért se érdemes a dátumot nézni. Ha a címkén lejárt dátum van, de felütöd és nem büdös, akkor ehető.

2015. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem izre vagy szavatossagra ertettem, hanem hogy szep, formas lesz-e a torta? :)

18-an csinaltam a 20-aig ervenyes tojasbol, es beesett a közepe es az egesz nem jött fel, az egesz torta laposabb lett.

Igy 23-an "muszaj volt" ujat csinalni, elötte nap vett tojasbol, az magasabb lett es szinte sima a teteje, szinte egyaltalan nem esett be a közepe.

Ugyanaz a recept, ugyanazzal a keverögeppel, kB ugyanannyi ideig kevertem. Izre is mindkettö ugyanolyan finom volt.

Amikor a tojast felnyitottam, elsö esetben a talban szetfolyt a sargaja, masodikban annyira friss volt a tojas, hogy egybemaradt felveres elött.

2015. szept. 27. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyaránt sütök bolti és itthoni tojásból, de a boltinak sose nézem a dátumát. Eddig mindig ugyanolyan lett a piskóta.
2015. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én se tapasztaltam ilyesfajta különbséget. De én nem adott ideig szoktam keverni, hanem az állagát figyelem a tésztának. Lehet, hogy a régi tojásnál tovább kell, csak nem tűnik fel.
2015. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A friss hazi tojasbol nekem jobb szokott lenni a torta, mint a boltokban kaphatobol. Regebben anyutol kaptam,ill. most is veszünk falun, ha hozza megyünk, de ez nagyon ritka. Sajnos most csak anyosomtol kapok, es a töle kapott "friss" tojasok szavatossaga nem megbizhato, igy ha sütök, ami nagyon ritka, inkabb mindig a vett tojasbol.


Köszönöm a valaszokat!

Eleg ritkan sütök, de amikor igen, azok nekem nagyon fontos alkalmak, ezert is kell annak a tortanak mar-mar tökeletesnek lenni. Ha majd több idöm lesz sütni, megfigyelem a friss es kevesbe friss tojassal a vegeredmenyt.

2015. szept. 30. 22:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilvan az allagat en is nezem, nemcsak az idöt, es eddig nem vettem eszre, h tovabb kene a regebbi tojassal keverni. A tortaformaba önteskor kb ugyanugy nezett ki mindkettö, csak a sütöben nem jött fel a regebbi tojassal keszültnek a közepe.
2015. szept. 30. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!