Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ragacsos rizst hogy a legjobb...

Ragacsos rizst hogy a legjobb elkészíteni?

Figyelt kérdés
Kerekszemü vagy sushi rizs szükséges hozzá, gondolom. Háromszoros mennyiségü víz elég hozzá?
2015. okt. 14. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rizottóhoz való rizzsel van a legkönnyebb dolgod.

Talán ez érdekes lehet: [link]

2015. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kerekszeművel jobb (a sushi rizst nem ismerem, de logikusan azzal is jó, hisz a sushinak a lényege, hogy ragacsos), de igazából nekünk minden olcsó rizs ragacsos lesz négyszeres vízzel s egy kis állással a főzés után... Háromszoros víz is jónak tűnik, néha úgysem veszi fel a négyszerest, csak többnyire... No meg ez rizsfüggő is.
2015. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyakori kevergetéstől is ragacsos lesz a rizs (megtörnek a szemek, kioldódik a keményítő)
2015. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: Azt nem próbáltuk, nekem felesleges macera, én soha nem keverem (pont ez a fő, hogy egy perc munkával legyen rizs itthon) és így is összeáll. Könnyen lehet, hogy némelyik rizsfajtánál jobb a keverés.

2. voltam.

2015. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt mind! :)
2015. okt. 14. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva gondolkodtam, ti. hogy a rizst nem szabad kevergetni, mert attól ragacsos lesz :) Egyébként úgy tudom, a rizottót úgy főzik, hogy apránként öntik fel, és közben gyakran kevergetik. Megmondom őszintén, sose így csinálom, mert nem szeretem a "mászkos" rizst.

#3 voltam

2015. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!