Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami különbség a paradic...

Van valami különbség a paradicsomos húsgombóc és a töltött paprika elkészítése között?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a húsgombóc nincs paprikába töltve?

#töltöttpaprika-paradicsomoshúsgombóc
2012. aug. 17. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi más!
2012. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor nem értem, hogy miért utálják egyesek a töltött paprikát és miért szeretik a paradicsomos húsgombócot?

2012. aug. 17. 08:25
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Ha nincs paprikába töltve, kicsit jobban oda kell figyelni, ne legyen szétesős a gombóc, mert amúgy a paprika valamennyire összefogná...


Amúgy nem lep meg ez a szeretem-nem szeretem dolog, ennél 100-szor szélsőségesebb dolgokkal is találkoztam már.

Valaki nem szereti a főtt paprikát, az még érthető, bár nem egy bonyolult feladat leszedni a gombócról, ha valaki nem akarja megenni.

2 évet dolgoztam közétkeztetésben, és arra kellett rájönnöm, hogy az átlag emberek étkezési/gasztronómiai kultúrája a bányász béka segge alatt van.

Általában annyira hülyék ezekhez a dolgokhoz, hogy fel sem tudják mérni a fogyatékosságuk mértékét.

Félreértés ne essék, nem bántásból mondom, hiszen nem a "lehetőségek hazájában" élünk, csak elég döbbenetes, és elkeserítő ez az állapot.

2012. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem szeretik, mert a főtt paprikának érdekes állaga/íze van, amit akkor is lehet érezni, ha leszeded a gombócról és csak a gombócot eszed. Igazából szerintem a főtt paprika ízt a mártásban is lehet érezni. (Mi nem külön főzzük a gombócot, hanem a mártásban.)

A férjem is csak paprika nélkül eszi meg, ezért mi úgy csináljuk, hogy a mártásba főzünk paprikásat (nekem) és paprika nélkülit (neki) is.

2012. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A töltelék elkészítési módjában gyakorlatilag semmi különbség. Az ízben van egy kicsi, ha paprikába töltve készíted, mert ez esetben belefő a paprika íze is.

Van aki ezt nem szereti, a húsgombócnál ez a "mellékíz" nincs.

2012. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam csinálni, hogy pár darabot töltök csak paprikába, a többi sima gombóc. Akkor megpróbálom főzés után leszedni a paprikát, kíváncsi vagyok észreveszik-e? :-)
2012. aug. 17. 08:59
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálam az a különbség, hogy ha nem töltöm paprikába, akkor teszek a töltelékbe l tojást. Ha paprikába töltöm, akkor nem. Tojással kicsit "szivósabb", és nem olyan sérülékeny.
2012. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálam sincs különbség. ugyanazon módon készítem,nyáron egy párat paprikába töltve, a többit "meztelen" .télen

nem töltöm paprikába, de a fagyóba eltett szeletelt paprikából teszek bele, pont az íze miatt.

Én is a kész paradicsomszószba főzöm meg betöltve és natúran is.

ha csak paradicsomos húsgombócra hallgat, akkor főzök mellé egy kis krumplit is.

2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

"2 évet dolgoztam közétkeztetésben, és arra kellett rájönnöm, hogy az átlag emberek étkezési/gasztronómiai kultúrája a bányász béka segge alatt van."


Ne légy ilyen -egyoldalúan- kritikus!

Ugyanez elmondható magáról a közétkeztetésről is!

Egyébként: "A ló sem eszi meg az abrakos tarisznyát".

2012. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 doboszoli ***** válasza:
83%

Nálam:

Ha nincs TV paprika, ez az étel nem "játszik".

Szeretem a főtt paprika ízét, a belsejét belekotrom a paradicsomba, csak a héját dobom ki.

De ez ízlés, tehát nem lehet vitaalap.

2012. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!