Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fantáziadús, saját receptek?...

Fantáziadús, saját receptek? Jelszó: hagyma, fűszer, hús

Figyelt kérdés

Szeretem a fűszeres, hagymás húsokat. Mindig kitalálok valami jót, sosem csinálok meg egy receptet sem szóról szóra.

Legközelebb egy jó kis sertéspörkölt van tervben, esetleg lecsós szószban, főtt, kockakrumplival, vagy pennetésztával.



2015. okt. 29. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagyon extra recept, szoktam sült húst készíteni gyümölccsel, főleg almával vagy körtével, de pl. egy illatos csemegeszőlővel is jó. Nagyobb kockákra vágom a jó kiló disznóhúst, jénaiba teszem, 1 kanál olaj, só, bors, római kömény, oregano, egy-két szem szegfűbors és borókabogyó megy rá, közéteszek egy-két nagy fej vöröshagymát negyedelve, 2-3 gerezd fokhagymát, és 3-4 kimagozott, hámozott almát vagy körtét felezve. A gyümölcsre frissen reszelek szerecsendiót. Meg lehet bolondítani egy kis Worcester vagy édes szójaszósszal.
2015. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

alma, körte jó ötlet. Köszi! Anyám a resztelt májat szokta almával készíteni, nagyon frankó.


Római kömény is van otthon, a többi 30 féle fűszer mellett, de beleszagolva eddig sosem használtam, nagyon fura. Édes ételek jutnak eszembe róla, mint a fahéj. de gyümölcsös húshoz kipróbálom. Csirkemell, körte, bors, római kömény. HMM!

2015. okt. 29. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A következőt elsősorban tarjából szoktam csinálni:

- besózom, borsozom,

- zománcos/teflon tepsit kizsírozom/olajozom, bele fektetem a hús-szeleteket, körbe-rakom vastagra szelt hasáb-burgonyával

- beborítom karikára szelt vöröshagymával, arra a szeletelt zöldpaprikát

- egy kis vizet rá, és fóliával beborítva be a sütőbe.


Ha megpuhult, fólia le, és a tetejét megpirítani...nyam-nyam, imádom...

2015. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt ismerem, nagyon finom valóban. Ecetes csem.uborkával, esetleg sajtot is lehet reszelni a tetejére :)
2015. okt. 30. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!