Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, kipróbált és egyszerü...

Finom, kipróbált és egyszerü piskóta tészta receptet tudnátok irni nekem tortára?

Figyelt kérdés
Rossz a mérlegem úgyhogy jó lenne evő kanállal mérni az adagokat.

2015. nov. 5. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:

- ahány tojás...

- annyi púpozott evőkanál rétes-liszt

- annyi csapott evőkanál kristálycukor

- 1/2 csomag sütőpor (6 - 10 tojás esetén)Bár ez el is hagyható, csak biztos-ami biztos, szép vastag legyen!!!


Gáztűzhely alu-tepsijébe 6 tojásból a vékonyabb, u.n. piskóta-tekercs-vastagságú tészta lesz!!!


A tojásokat szétszeded, a sárgájába síma-habosra kevered a cukrot, majd a kőkeményre!!! felvert habot is óvatosan hozzákevered!!

Apránként adagolva kavarod hozzá a lisztet és a sütőport, és az egészet így ahogy van, bele a bélelt tepsibe, vagy sütőformába!!!


Előre felforrósított sütőbe tedd, de utána rögtön vedd vissza a hőfokot közepesre! Az első 20 percben tilos az ajtót kinyitni!!!

2015. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valóban úgy kell ahogy előzőekben írták,de én gyorsabban készítemk el. Szétválasztom a tojásokat a fehérjét pillanatok alatt felverem keményre, majd a kristáycukrot apránként hozzáadom, közben verem kb egy percig,majd a sárgáját is beleteszem és ezzel is verem kb egy percig. Jó masszív habot kapok és a lisztet óvatosan belekeverem.
2015. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2-es a legegyszerűbb.
2015. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rizsliszttel is nagyon finom, így lisztérzékenyek is fogyaszthatják. Tortakrémet hozzá pedig úgy készítem, hogy 3 dl tejjel 3 evőkanál rizsliszttel /búzaliszttel/ tűz fölött sűrű masszát főzök. Ha kezd hülni belekeverek ízlés szerint cukrot 1 margarint és amivel szeretném ízesiteni / vaniliáscukor,vagy kakaó, vagy kávé esetleg 2-3 tojássárgája. Keverőgéppel habosra kikeverem.
2015. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!