Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonykor milyen ételeket...

Karácsonykor milyen ételeket szoktak enni?

Figyelt kérdés
Most először rám ruházták a főzést. Nem jut eszembe más a töltött káposztán kívül.

2015. nov. 7. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

töltött káposzta, karaj, kacsa (egészben), toros káposzta (azt nem tudom, tippelek :D) hal is szokott lenni

hirtelen ezek jutottak eszembe, aztán ezen felül süthetsz jó kis mézeskalácsot meg zserbót meg ilyesmik :D

2015. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Húsleves, rántott hús, rántott hal, krumplipüré, rizs, hagymás krumpli, cékla, uborka saláta, csalamádé, csemege uborka, tartás mártás.

Töltött, sült húsok, különböző szószok

2015. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig valami új van, és valami különleges :) A hagyományos ételek kizárva.


Gyerekkoromban töltött káposzta, halászlé, kacsa volt, a könyökömön jött már ki.

2015. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szenteste hagyományosan halat esznek, főleg a vallásos családokban. Toros vagy töltött káposztát azért szokás főzni, mert az felmelegítve még jobb, főztek egy hatalmas fazékkal, és ünnepnapon pihenés volt a háziasszonynak is.

Szokás még az egybesütött karaj, vagy kacsa krumplisalátával vagy párolt káposztával. Angolszász országokból a gesztenyés pulyka, én a Stahl Judit-féle aszaltszilvás-gesztenyés változatot készítettem párszor a családi összetartásra.

Egyébként ha felmész a nosaltyra vagy a mindmegettére, és beütöd a keresőbe a "karácsonyi" szót, kidob egy csomó receptet.:-)

2015. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mézeskalácsot mindenképp süss


mi franciasalátát szoktunk enni szenteste, rántott hallal, sajttal, sonkával töltött csirkemellel, rántott sajttal (kinek mi az ízlése, van választék)


első napján pedig tyúkhúsleves, marhapörkölt


másodikon a nagyim szokott töltött káposztát főzni

2015. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk aki szereti a halászlét, annak van leves, de abból nem kötelező enni.

Másodiknak tepsiben sült krumpli, franciasaláta, rántott hal, és sajtos csirke. Ezt az utóbbit nagyon tudom ajánlani: egy kicsit gázon elősütöd a csirkemellet, tepsibe teszed, majd ráöntöd egy tejföl, reszelt sajt, tojás és préselt fokhagyma keverékét.

Süteményként szokott lenni ostya, mandulás mámor, beigli és sajtos nyomkodós.

2015. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Akkor megvan a vacsora: Húsleves,Egész kacsa,rántott hal,francia vagy krumpli saláta,bejgli
2015. nov. 8. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!