Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » KARÁCSONYI MENÜ?

KARÁCSONYI MENÜ?

Figyelt kérdés

Tudom még messzr van, de én már lázasan készülök. Mi lessz nálatok az ünnepi menü? Nekem ez lessz az elsö karácsony a szüleim nélkül,kettesben a barátommal.

Én ezekre gondoltam: - húsleves vagy meggy krémleves,

-töltött káposzta, rántott hal, bacsa szelet, bacönös-sajtos tejszines rakott csirke mell, zsákba macska(kelkáposzta tekercs), köretnek: kukoricás rizs, sült krumpli, tészta saláta,

- tiramisu,mákos guba,gesztenyés kehely,kókuszgolyó, valami torta.

Persze, ezek nem mind egy napra,és mindenböl csak pár darab,és ilyen szép tálakat szeretnék csinálni.

Hogy tetszenek a felsorolt ételek?



2015. nov. 14. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
ezek nagyon jók,de csinálj bejglit is :D
2015. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Nekem egyáltalán nem tetszenek, de ízlés kérdése. A főételekből egyiket sem enném meg, a köretből sem nagyon. Inkább friss salátát, változatosabb dolgokat szeretek. Főételnek is...ez mind annyira snassz, zsíros, laktató, hogy utána se desszerthez, se megmoccanni nincs kedvem.


A desszertek jobbak, ott a mákos gubán kívül mindent szeretek :)

2015. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A meggyleves az húzós karácsonyra. Én a húslevest sem erőltetném, mert vasárnapi hangulata van. Valami más levest keresnék, valami különlegesebbet, de mindenképp sósat.


A főételek közül a húsos ételek nem rosszak, de elég fantáziátlan. A töltött kápit alapból kihagynám. A rántott halat is csak muzsájból eszem. Egyébként ha már akarsz halat, akkor a levesnek halászlének az egy kiváló opció.

Nálunk pulyka mindig szokott lenni, vagy valamilyen aszalt gyümölccsel töltött pulykatekercs, vagy füstöltsajjtal kolbásszal töltött. Vagy csak valamilyen mártásban.

Egyébként nézhetsz egyéb különleges recepteket is, szerintem karácsonyra érdemes valami extrát tenni az asztalra.

Nálunk rántotthús is mindig van.


A sültkrumplit csinálhatod édesburgonyából. A kukoricás rizs is elég snassz. Akkor már told fel még gombával sonkával meg savvanyú uborkával és fokhagyma só bors fűszerkeverékkel.


Desszertet nem eszek ahhoz egyáltalán nem értek.


egyébként ez elég sok két emberre.. Szerintem felesleges 10 fogást főzni, ráadásul töltött káposztából sem tudsz 4 darabot csinálni.

2015. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem maradj meg a karácsonyi tradíciónál, és nem kell ezerféle. A halászlé macerás, akár hozathatod is valahonnan, de levesnek az dukál, esetleg húsleves. Főételnek a rakott csirkemell jó, de a hagyomány a pulyka, amibe valami aszalt gyümölcs van tekerve vagy hal. Köretnek krumplipürét adnék és párolt zöldségeket.

Desszert legyen beigli, kalács, esetleg gyümölcskenyér. Érdemes forralt borral is készülni :)

Ügyes vagy, ha sikerül megcsinálni! Sok sikert!

2015. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

a desszertet valami idénygyümölcsből csináld, pl kiwi, mandarin, gránátalma, de az is jó, ha ezeket szolgálsz fel összevágva a kalácshoz


a kevesebb több jelen esetben is

2015. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Levesnek ha szeretitek halászlé?
2015. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!