Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem olyan süteménye...

Tudnátok nekem olyan süteményeket mondani amik csak tojás sárgájából vannak? (lent)

Figyelt kérdés
Tortát sütök de ahoz csak a tojásnak a fehérjéje kell azonban nem szeretném kidobni a sárgáját ezért arra gondoltam abból csinálnék kisseb sütiket de nem találtam semmi receptet. Köszi ha receptet is írsz :-)

#sütemény #tojáássárgája
2015. nov. 17. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

tojáslikőrt főzz! :)

[link]

2015. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok aprósüteménybe csak sárgája kell.


Ha most nem talász receptet, akkor fagyaszd le a tojássárgájákat - késöbb fel tudod használni felolvasztás után

2015. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztás a legjobb megoldás, persze, ha, a napokban lecsót főzöl, vagy panírozol, ahhoz is hozzáteheted, néhány napig egy kis pixisben eláll a hűtőben is.

Isten őrizz kidobni ! Ha fagyasztod legjobb , ha egy tojástartót akkorára vágsz, ahány sárgája van, azt kibéleled folpackkal, és abba teszed a sárgájákat, és be is takarod a fóliával.Így annyit veszel elő (időben ) amennyi éppen szükséges pitéhez, vagy máshoz.

2015. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az igazi fánk is csak sárgájával készül...
2015. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pogácsa. A sárgáját nem lehet lefagyasztani, nem lesz belőle semmi.
2015. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De, le lehet fagyasztani, és utána ugyanúgy fel lehet használni sütésre. Több, mint 15 éve rendszeresen lefagyasztom és késöbb sütök vele, eddig még mindig müködött. Csak arra kell figyelni, hogy vagy egyenként fagyaszd vagy írd rá, hogy hány db sárgája van benne, mert felolvasztva már nem lehet pontosan szétadagolni.
2015. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"felolvasztva már nem lehet pontosan szétadagolni"

szerintem ez pontosan azt jelenti, hogy semmi nem lesz belőle.

2015. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ☺
2015. dec. 23. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!