Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tuđnátok mondani linkelni...

Tuđnátok mondani linkelni mikróban süthető, de látványos és ízletes sütit?

Figyelt kérdés

Holnap reggel megyek haza a kollégiumból, és szeretném valami saját készítésű dologgal meglepni a szüleimet. Este tudnék nekilátni a dolognak, viszont akkor már nem fogok tudni tepsit kölcsönözni. Ellenben van egy mikró a szobámban, és szerencsére most egyedül vagyok ott.


Fontos lenne, hogy valami látványos dolog legyen, pl. ne sima kockás kelttésztás süti, pogácsa, vagy ilyesmi, hanem ami különlegességként hat és gusztusos.

És persze fontos az is, hogy jó, koncentrált íze is legyen, ne csak külalakra legyen jó.


Kb. 16-17 órám lenne a dologra - a vásárlást is beleértve -, tehát olyan receptre lenne szükségem, ami ez idő alatt biztosan összedobható. Szóval olyan dolgok, amiket előtte hűtőben több óráig kell állni hagyni, vagy keleszteni, sajnos szintén nem jók, erre nem lesz időm (példának ilyen a túrógombóc (mármint ami nem jó)).


Még esetleg az is számottevő, hogy 30 fokot kibírjon, ne legyen nagyon romlandó. Illetve örülnék, ha almás dolog lenne, de ez már nem lényeges.



Tud valaki ezekre a megkötésekre receptet? Tudom, kissé kihívás a dolog, de hátha van valaki olyan ügyes szakács köztetek, hogy tud ilyet.


Legjobb lenne egy tapasztalat alapján ajánlott recept (tehát amit az illető már elkészített és megevett).



Előre is nagyon köszönném a gyors válaszokat! :D (csak legyen pár ;])



2014. jún. 10. 15:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzátenném még, ez most jutott eszembe, és lényeges lehet : főzni azt még tudok, mert van saját főzőlábosom!!! :)
2014. jún. 10. 16:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Shrek szelet. Mikróban nem igazán lehet sütni.
2014. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2014. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Sacher torta nem fog szétolvadni 30 fokon?


"Még esetleg az is számottevő, hogy 30 fokot kibírjon..."


Bocs, tudom, itt nem voltam olyan egyértelmű.

3 és fél órás a busz út visszafele, és most ugye nagy melegek vannak.

2014. jún. 10. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem is jobb lenne, ha valami sütés nélkül elkészíthető dolgot alkotnál. amit főzöl, sütsz, könnyebben megromlik az út alatt. főleg ha ilyen tojásos-tejes dolog. a sütik meg főleg azok.

ez a shrek szelet amúgy szerintem is jó. annyira kell csak vigyázni, hogy a gríz jól megpuhuljon. vagy kihagyni a grízt és csak háztartási kekszet használni. olyan receptek is vannak. így az edényt is tudod használni, olvasztasz benne csokit a mázhoz. :)

de amúgy ezek a kekszes dolgok lennének szerintem a legjobbak...

kókuszgolyó? ezt is tudod variálni, nevezzük kekszgolyónak. kicsi ételfesték, vagy meggylé és több színű is lehet. zöld mandulaaroma, az nagyon finom. forgathatod kókuszreszelékbe, színes vagy csokis tortadarába. vagy valamilyen szórócukorba.

itt egy kép, elég jól néznek ki: [link]

2014. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gríz a Shrek szeletbe? Ezt a verziót még nem is hallottam.


Az a golyós kép nagyon klassz, nekem sose ragad rá így semmi, még a kókuszreszelék sem, lehet hogy az enyémek túl kemények.

2014. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát....igen. én még csak grízes verziót ettem. :D mint a hamis marcipángolyó esetén.
2014. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is, köszi a válaszokat! Bár igazából látványosság alatt nem a színre, hanem magára az egész alakra és gusztusosságra gondoltam : ha csak a színekkel variálok, arra szerintem hamar rájön bárki, hogy csak ételszínezőt használok.

nade sebaj, örüljenek, hogy legalább ezt tudom... ,) Mert otthonról sajnos nem volt mit hozzak (mármint tudás szerint)


a második dolog viszont, hogy eddig sajnos teljes - majdhogynem - kudarc.

Ugyanis találtam egy ilyet : [link]


Gondoltam, ez olyan egyszerű, hogy megcsinálom a süti mellé, hogy a választék illúziója legalább meglegyen ;)


viszont elképzelni nem tudom, mit ronthattam el. A közeli kis boltban vettem 20 dkg edami-t és trapistát is, és mind a kettővel ugyan az történt : először is, ami alatt megsült, teljesen buborékos lett, közel sem olyan sima, mint a képen. A második, hogy vagy még teljesen folyós volt, vagy ha tovább melegítettem, egyik pillanatról a másikra keményedett meg. EGYÁLTALÁN nem volt formázható, teljesen ropogós állagú lett, szóval elképzelni nem tudom, hogy tudta formázni az illető. A mikrót kb. már "defrost"-ra állítottam, de úgyse tudtam formázható állapotot elérni. Emiatt a "kísérletezgetésben" kb. el is ment az egyik 20 dekásnak a fele-3/4-e.

A harmadik, ami a legnagyobb gond, hogy valami iszonyúan sós íze lett a számomra. Pedig hozzá sem nyúltam a sóhoz.

Én már csak azt tudom elképzelni, hogy a sajtok nem voltak a megfelelőek, pedig mind a két féléből megcsináltam. Nem azt mondom, hogy ehetetlen, de olyan intenzív sajtos-sós íze van, hogy én már vacsorázni sem tudtam tőle.


Bár lesz-ami-lesz, hazaviszem, ha másért nem, hogy ők is lássák/megízleljék, hogy végre itt az ideje, hogy tanítsanak. Meg még egy kicsit reménykedek, hátha csak nekem tűnt olyan furcsának a nagy melegben, de szerintem más is olyannak fogja érezni, mint én.



Hozzáteszem, már jóegypárszor sütöttem-főztem a kollégiumba, eddig sohase volt sikertelenségem, sőt, a lányok előtt is tudtam már a "nemlétező tudásommal" villogni.

Ezért sem értem, hogy egy ilyen átkozottul egyszerű valami, amit csak kb. beteszek a mikróba, azt kész, hogy sülhet el ilyen balul.


Ezért is adok magamnak még egy esélyt, és folytatom az általatok ajánlott Shrek-szelettel!



Minden jót, és még egyszer köszi a válaszokat!

2014. jún. 10. 22:41
 9/12 anonim válasza:

3 tojás 6 evökanál cukor 6evökanél liszt fél cs sütöpor 3 evökanál olaj 1 evökanál viz összekeverni és 6 percre betenni a mikroba

pudingal vagy vmi krémmel kivül belül megkened és kész is

2014. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jó, hát igen. nyilván nem a színek variálása a leglátványosabb dolog. de a meggylé, vagy meggyaroma meg a mandulaaroma ízt is ad neki.

és azért így...tepsi, edények, gyakorlottság, szállíthatatlanság mellett nyilván hiába ajánlottuk volna az Eszterházy torta tetejét dísznek, vagy csokikosárkákat.

Szerintem ez a Shrek szelet és éppen elég gusztusos lesz és a színe miatt azért látványos is.

Remélem, sikerült. :)

2014. jún. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!