Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a legjobb magyar...

Melyik a legjobb magyar szakácskönyv?

Figyelt kérdés
Én az ínyesmesterére gondolnék; de lehet, hogy van jobb is?

#magyar szakácskönyv
2015. nov. 18. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évtizedek óta a Horváth Ilona-féle az alap, ehhez jön a Lajos Mari sorozat, és néhány speciális, keleti, kínai, zsidó, gombás, hidegkonyhás, stb. Meg hát ott a net is.
2015. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a Horváth Ilona az tényleg jó.

Csak azon gondolkodtam, hogy akkor is jó-e, ha az az egyetlen -első- szakácskönyv ?

Meg, hogy elég egyszerű-e?

Bár az ínyesmesterben meg vannak hétköznapi ételek -nem is emlékszem, mi is volt- amik nincsenek benne.

2015. nov. 18. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző akár helyettem írta volna ... XD

A HI: minden magyar konyhában egy kezdő és örökös darab.

Én már a harmadikat(annyira szétestek sajnos ) nyűvöm, pedig tapasztalt háziasszony vagyok. Mégis néha jó elővenni, ötleteket meríteni.

Nagyon jó kezdőknek, alaposan , részletesen, érthetően van leírva minden egyes folyamat.Persze először az alapfogalmakkal kell megismerkedni, és úgy nekiállni egy recept elkészítésének.

Az eredeti kiadás jogutód gondozói- , mint pl F.Nagy Angéla (másik legkedvesebb szakácskönyv íróm)gondoskodnak az újabb kiadások frissítéséről,tehát a modern, a kornak megfelelő alapanyagok, konyhatechnikai eljárások is belekerülnek már.

Én a magam részéről elsősorban Horvát I. könyvét ajánlom, utána F.nagy Angéláét, De Frank Júlia is nagyon hasznos és érdekes.

És az említett Lajos Mari-Hemző Károly (a fotós férj )szerzőpáros fantasztikusan szépen megalkotott, igazán hasznos sorozatai.

A felsorolásom a teljesség igénye nélküli, mert lehetetlen lenne mindenkit említeni, akik a kedvenceim.

2015. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. nov. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!