Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen edényeket vegyek?

Milyen edényeket vegyek?

Figyelt kérdés
Zománcozott készletet, vagy fémeset? Mi az előnyük és hátrányuk? Sajnos nem valami nagy a költségvetésem, szóval ilyen tizenezres nagyságrend egy edénykészletért már sok(k), így a lehetőségekhez mérten kellene a legjobb választás.
2010. márc. 20. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind kettő van.A fémes szerintem jobb,üveg teteje van,látod ahogy fő benne az étel.Lehet olcsóbb árban is kapni,nekem az van,bevált.Hátránya az hogy savas ételeket nem szabad benne eltenni-pl lecsó.Hús sütéshez viszont jó ha beszerzel egy zomácos vastagfalú teflonbevonatú nyeles sütőt.Tej forraláshos is zománcos edényt használok.Nemrég vettem egy dublettát,az egyenesen fantasztikus-egyszerre lehet benne sütni és párolni,harmad annyi idő alatt készül el benne minden.ZS
2010. márc. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Az üveg fedő eszembe sem jutott, pedig igaz! :)
2010. márc. 21. 00:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a zománcosat nem szeretem, mert könnyen sérül, lepattogzik.

szerintem vegyél rozsdamentes fémből készült fazekat. lehet, hogy drágább, de megéri, mert nem "megy tönkre".

2010. márc. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem zománcosak vannak piros, fehér pöttyösek:) üveg tetővel. az üveg tető bepárásodik szóval nem nagyelőny. A zománcra tényleg kell vigyázni de azért nem arról van szó, hogy ránézni sem lehet. Van egy rozsdamentes készletem, ez nagyon drága volt, de mégis nekiadtam anyukámnak, én utálom őket, rettenetesen mocskosak, akárhogy tisztítom őket, tisztán is olyan mintha koszos lenne, utálom.Viszont van harmadik lehetőség, a tefal ingenio készlete, ezeket egymásba lehet rakni, én nagyon szeretem, külseje azt hiszem zománc, belseje teflon.
2010. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ma néztem egy tefal készletet 30ezer volt, gondolom az sem sokkal olcsóbb. :) majd egyszer.
2010. márc. 21. 22:25
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Zeptert vagy Bech-et! Mert jó minőségűek!
2010. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Zeptert ne, akkor se, ha meggazdagodsz, az egy lehúzás, az összes termékük. Szeretik titkolni, hogy róluk van szó, aztán hosszú-hosszú agymosásokon beszélnek rá a termékeikre, leginkább a nyugdíjasok a célpont, és ha nincs rá pénze a mamának, akkor vegyen fel hitelt. Pofátlanok, és rengeteg dolgot kétszer annyiért adnak el, csak azért, mert ők rátették a zepter logót. Ez halál komoly, én is most találkoztam olyan konyhai eszközzel, amit én egy bazi nagy múltú svájci márka színeiben vettem meg még ezer éve, és azt már a zepter is árusítja saját találmányként, jóval drágábban. Dettó ez a lámpa stb.


Olyat vegyél most, ami nem olyan könnyű, mint a gyerek főzőkészletek. Emelgess meg egy párat, majd érezni fogod a különbséget. :)

2010. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lényeg az, hogy legyen fedő mindhez, mert baromi bosszantó, mikor úgy kell összekaparni valamit ami nagyjából ráillik.
2010. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem "kiváló minőségű, I. osztályú" bonyhádi zománcosom volt (ajándékba kaptam) - nagyon tré volt a minősége, ezért lecseréltem nem zománcosra (lepattogzott, rozsdásodott, minden leégett benne, mert vékony a talpa, nincs benne anyag).
2010. márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

15.39 agymosott zepteres vagy? Írja, hogy ne tízezrekért legyen, erre beírod, hogy zepter. Ja egyetlen darab valami negyven ezer.


Mindegy, hogy zománcos, vagy acél, lényeg, hogy legyen egy kis súlya, különben nem jó. Nekem van ilyen is, olyan is elégedett vagyok. A fedő tényleg fontos, lehet emelgetni, nekem nem is elég, hogy csak benézek az üvegen át, de lényeg, hogy legyen. Anno anyósom adott egy csomó fazekat, hogy ne vegyünk, jó az nekünk, meg vagy két fedőt, persze teljesen másmilyet, egyre sem volt jó. Vissza is adtam az egész kupacot és elmentem venni, hát rendes fedők nélkül főzni se jó, meg a hűtőbe sem tudtam berakni szinte semmit, mert nem volt olyan szerencsém, hogy legalább egy nagy tányér passzoljon rá, ha már a szar fedők nem.

2010. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!