Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukák, van kenyérsütőgépetek?

Anyukák, van kenyérsütőgépetek?

Figyelt kérdés

Néha a sütőben szoktam kenyeret sütni, sokkal jobb, mint a bolti, de annyira megdobja a villanyszámlát, hogy tényleg nem éri meg.

Gondoltam, kipróbálom a kenyérsütőgépet, de semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban. Szerintetek érdemes venni? Jó kenyeret lehet vele sütni? Fogyasztás szempontjából megéri?

Köszönöm, ha válaszolsz.



2015. nov. 24. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Én a sütőben sütöm, a villanyszámla nem feltűnő, de nálunk nagyon kevés kenyér fogy.


Nagyimnak van egy ezeréves kenyérsütőgépe odaadta, de nekünk nem jött be, de ez tényleg egy ezeréves gép.

2015. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van. Ha nincs időm vacakolni, akkor kenyérsütővel készül a kenyér. Ha van, akkor sokszor a kenyérsütő dagaszt és keleszt, utána formázom (kifli, kenyér, zsemle) és megy a villanysütőbe. Kb 2 éve alig veszünk bolti kenyeret, 1x maximum hetente.

Kenyérsütőben készült kenyérnél engem pl nem zavar, hogy szögletes, nem annyira ropogós és belesül a keverőlapát. Ezt meg kell szokni, de szerintem nagy segítség.

2015. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
76%
Van de én jobban szeretem a cserépedényben sült kenyeret
2015. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
76%
nekem van,a lányom tejfehérje allergiás,a pékségekbe csak vonják a vállukat,mikor mentes kenyeret kérek,ezért vetünk kenyérsütőt. nagyon szeretem :-) a kenyér sokkal finomabb mint a bolti, nekünk a héja mindig ropogós szokott lenni,akkor nem az,ha nem vesszük ki időben,mert akkor bepárásodik az üstbe,és a nedvességtől puhul,szóval egyből ki kell venni. időzíthető,szóval bekészíted a cuccokat este,és beállíthatod,hogy mondjuk reggel 6ra lgyen kész,akkor reggel 6kor ott a friss kenyér. a lapátról annyit,hogy be lehet olajozni a lapátot mielőtt belerakod,és akkor kevésbé ragad bele,de mi úgy szoktuk,hogy fejjel lefelé fordítjuk,úgy rázzuk ki a kenyeret,ez lehet elsőre nem sikerül amíg tűz forró,de aztán simán ki fog csúszni az üstből a kenyér. szoktam diós,meg kakaós kalácsot is csinálni vele,majd csokisat is akarok. fogyasztásra nem tudom mennyit esz,szerintem nekünk még éjszakairól megy,mert 5-6ra szoktuk megsütni, mondjuk nem olyan olcsó a villanyszámlánk de szerintem a sok mosás miatt, kenyér viszont fele annyira jön ki így a hónapban,főleg ha akciósan veszem a hónapra való lisztet,akkor még kevesebb. viszont ha akarsz venni,olyat vegyél ami csinál másfél kg-os kenyeret,az lesz akkora mint a bolti egy kg-s méretre
2015. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
71%
Nekem is van, de én szinte csak dagasztásra, kelesztésre használom. Soha életemben nem bírtam egy kelt tésztát megcsinálni magamtól, ezzel meg olyan fánkokat gyártok, hogy csak na. Meg pizza és pita készítéshez használom. Kenyeret szerintem még életemben nem sütöttem benne.
2015. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Rendszeresen szoktam kenyeret sütni benne, régebben sütöttem a gázsütőben is de így nem fogom a kelt tésztát kiszedni, formázni és sütőbe áttenni, csak beteszem a hozzávalókat és a kész kockakenyeret kiveszem.

Vannak kipróbált jó kenyereim, tegnap mondjuk újjal próbálkoztam és elég száraz, morzsálódós lett, ilyet többet em csinálok.

A pizzatésztát is ezzel dagasztom, simán sose keltek ekkorára a tésztáim. Gyümölcskenyeret is tervezek majd csinálni.

A fogyasztását nem tudom, a párom figyeli jobban a számlákat, gondolom szólt volna ha túl sokat fogyaszt, az olajradiátor pl. látványosat dobott rajta.

2015. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
4%
Minek? 3 pékség is van 2 megálló távolságra a lakástól.
2015. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, sokat segítettetek.
2015. nov. 24. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt, 1,5 évig használtam hetente 3-4 alkalommal akkor elromlott és azóta kb. 6 éve a sütőben sütöm a kenyeret. Finom a gépes kenyér is , de a formája miatt jobb a sütőben készült.
2015. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Párszor sütöttem a gépben, de általában nem volt az igazi az eredmény, plusz nem is tetszett az alakja. Utána is sok évig sütöttem kenyeret, mindig a sütőben, viszont a gép állította össze s abban is kelt meg, nekem így kényelmes és megfelelő volt.
2015. nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!