Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az édesburgonya és a csicsóka...

Az édesburgonya és a csicsóka ugyanaz?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem ugyanaz, és nem is rokonok rendszertanilag (mint ahogy a burgonyának sem rokona egyik sem).


A csicsóka fészkes virágzatú, a napraforgó rokona, az édesburgonya (más néven batáta) pedig a szulákfélék családjába tartozik.


[link]


[link] #tbm=isch&q=%C3%A9desburgonya


[link]


[link]

2015. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
A csicsóka fosat, az édesburgonya nem és nagyon jó (és drága).
2015. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nagyon másak. Nem tudtam, hogy csicsóka a napraforgó rokona, de hihető, mivel emlékeztet rá az íze, ki nem állhatom. Pucolni is borzalmas. Persze ez az én egyéni ízlésem.

Az édesburgonya nagyon finom, kicsit még az édes sütőtöknél is jobb, de azért hasonlít rá valamelyest. Egészen más állagú, picit finomabb is, de annyira nem, amennyivel drágább :D

2015. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van két szép nagy édes burgonyám. Tudnátok hozzá valami kipróbált, gyors, egyszerű receptet ajánlani?
2015. dec. 9. 08:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak krémlevesnek próbáltam ki (nekem is kettő volt, úgy kb 40 dkg meghámozva.

Egy kis póréhagymát tettem mellé, utána pürésítettem botmixerrel. Tejszínnel (főző ) dúsítottam, sóval, kis szerecsendióval és fehérborssal fűszereztem.

Tényleg jó édeskés, így kisütött ropogós baconcsíkokkal

szórtam meg a tányérokban lévő meleg leves tetejét.

2015. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!