Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a díó, és a...

Hogyan készítitek a díó, és a mák tölteléket a beiglibe?

Figyelt kérdés
Milyen hozzávalóval dobjátok fel a szokásos(dió, mák, cukor, citromhéj) kívül? Mit tesztek még bele? Nem kell komplett receptet írni, csak pár apróságot, amivel még fel lehet dobni.

2015. dec. 10. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A dióba reszelt narancshéjat, kevés őrölt fahéjat szegfűszeget (szintén őrölt) teszek, a mákba vaníliás cukrot a reszelt citromhéjon kívül. Mazsolát lehet belekeverni, vagy a mákba pl. apró darabokra vágott aszalt szilvát, meggyet, a dióba is jók ezek, esetleg fügével még fel lehet dobni.
2015. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Dióba mazsola és méz kerül, mákba meggy. Viszont én is kérdezném, ki hogyan készíti a gesztenyés tölteléket?
2015. dec. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja. Én annyival egészíteném ki, hogy érdemes cukorszirupban átmelegíteni/átfőzni a tölteléket és akkor puha, nem fojtós, nem fog alatt ropogós töltelék lesz. Persze nagyon kevés víz és annyi cukor, mint amennyit a töltelékbe szánnál. Először a cukros vizet felfőzöd, amíg elolvad és utána belerakod a szilárd részeket is. Ezután érdemes fűszerezni.
2015. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gesztenyés tölteléket én gesztenye masszából csinálom. Azt összetöröm, átdolgozom, amennyiben száraz egy kis tejet kell hozzárakni és simán betöltöm. Az eleve édes és rumos. Max egy kis naranccsal meg lehet bolondítani.
2015. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ahány ház...én eddig a mákot forráztam tejjel, cukrot, vaníliát, citromhéjat , mazsolát tettem bele, ha túl lágy lett, akkor búzadarát is. Most viszont csináltam egy habos mákost, aminek a máktölteléke nem forrázott, hanem reszelt almával van nedvesítve..így nem lesz folyós.

A gesztenyét pedig eddig reszelt gesztenyepüré, cukor, rumaroma,kevés tej.. most pedig azt olvastam, hogy ugyanígy ízesítjük, de lazítjuk felvert tojásfehérje habbal- ezt még nem próbáltam, most fogom.

2015. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám is tejben főzi meg a diót és a mákot is, cukorral, kihűlés után fűszerezi.

Gesztenyéset még nem sütöttem, idén viszont szeretnék, köszi a habos tippet.:-) Rumot mindenképp teszek bele, a dióba is szoktam egy keveset, a többi fűszeren kívül.

2015. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon jó tippeket adtatok! :)
2015. dec. 11. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a gesztenyés töltelék valójában inkább gyümölcsös-gesztenyés. Mivel a gesztenye nagyon fojtós magában, reszelt almával és befőtt meggyel lazítom. Nagyon jól összeillenek.

Én mindig natúr gesztenyemasszát használok, és magam édesítem nyírfacukorral. Fel lehet még dobni pici rummal, narancshéjjal, fahéjjal, kókuszreszelékkel, valamint kis tejszínnel vagy tojáshabbal tovább lazítani.

2015. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!