Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a sült...

Hogyan készítitek a sült csirkébe való tölteléket?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejbe vagy vizbe áztatott kinyomkodott zsemle, főtt tojás, gomba, lekapart csirkemáj (vagy egy kis doboz májkrém). Az egészet jól összedolgozod egy nyers tojással, sóval borssal és ha van apróra vágott petrezselyemmel.

Tudok olyan tölteléket is, ami nem hagyományos. Főtt rizs, apróra vágott főtt zuza, főtt csirkemáj. Só bors. Ez is nagyon finom. A rizst csak félig főzd meg, másképp a végére nagyon szét megy.

2010. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

zsemle, nyers tojás, só, bors, pirospaprika, petrezselyem, fokhagyma(friss, nem granulált)

ez az alap és kedvem szerint módosítom: kis darab lekapart máj, zöldségek(főtt répa, káposzta, gomba, kukorica, mikor melyik van idehaza), főtt tojás

így változatosan tudom csinálni

2010. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 db zsömlét tejben megáztatok,kinyomkodom és elmorzsolom,sózom,borsozom,teszek hozzá dinsztelt gombát,ha nincs akkor a csirke máját elkaparom és azt teszem hozzá.Felverek egy egész tojást és azt is az előzőkhöz adom,jól kidolgozom-ezután tölthető a csirke.A csirke bőrét az ujjunkal,majd fakanállal fellazítjuk.Vigyázni kell nehogy beszakadjon.Hústűvel megtűzöm ahol kell.-remélem segítettem.ZS
2010. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én éppen most tettem a sütőbe a csirkét.

A töltelék amit csináltam: kb 15 dkg zsemlemorzsához öntöttem 1 dl tejet, hagytam dagadni benne, majd hozzátettem 2 doboz májkrémet, frissen őrölt borsot, sót, 2 gerezd zúzott fokhagymát és egy jó csomó petrezselymet. Majd ehhez ütöttem 2 tojássárgáját, a fehérjét felvertem és a végén kevertem az egészhez.

Nem májkrémmel akartam csinálni, meglepetésként ért, hogy nem volt a csirkében máj, de ezt sajnos csak most vettem észre. De ha lett volna májam akkor is ugyanígy csináltam volna. :)

2010. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, csak olvastam az itt leírtakat, összefolyt a nyál.a számban...

Bocs az offért.

33/f

2016. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!