Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyományos gázsütőnél mennyi...

Hagyományos gázsütőnél mennyi plusz időt kell rászámolni a sütésre?

Figyelt kérdés
Csak alul van lángja, a mostani receptek meg szerintem alul-felül sütős, légkeveréses sütőhöz állapítják meg a sütés idejét...Én mindig jóval tovább sütöm a megadottnál emiatt:( Van valami praktika, hogy ne süljön meg olyan nehezen benne minden?Pl. ami félóra sütés az nálam bő egy óra..:(
2015. dec. 13. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A sütés idejét nem kell változtatni, viszon melegebbre kell állítani - villanynál kb 20 fokot, gáznál egy-két fokozatot.


Ha valamit toabb sütsz, akkor jó eséllyel kiszárad, és nem lesz jó. HA sütemény, akkor sok esetben nem sül át, nem emelkedik fel, ha nem jó a tüö a recepthez.

Ilyen esetben is a magasabb fokozat segít, süteményeknél a sütési idö fontos, csak akkor lesz jó, ezért kell a sütöt állítani melegebbre.

2015. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, meg ami kimaradt (utána jutott eszembe), feltétlen alaposan melegítsd be elöre a sütöt, legalább 15-20 percig!
2015. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Még annyit találtam ki, hogy felülre,a sütő belsejében,raktam alufóliát.Hogy felülről is kapjon több hőt, így visszaverődik a meleg.

Nem tudom jó ötlet e.

megpróbálok magasabb lángon sütni, legfeljebb majd figyelek, ne égjen meg.


Sajnos a gát minősége se a régi már...

2015. dec. 14. 07:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Remélem, sikerül, amit akarsz.


Nem tudom, vezetékes gázat használsz-e, de ha igen, akkor sokszor segít, ha kora reggel sütsz, akkor kevesebben használják a azat és így jobb a nyomás.

Ha palackos, akkor meg új palackkal jobb sütni.

2015. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,vezetékeset.Végül is , ezért nem akarok új tűzhelyet venni,tudom ennél van modernebb is..
2015. dec. 14. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!