Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilikon formába önthető...

Szilikon formába önthető mézeskalács tészta (vagy más nem szikkadó) létezik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nemrég találtunk nagyon szép csillag alakú szilikonformákat amiben karácsonyra szeretnék valamilyen sütit sütni. A gond csak az, hogy nekem csak vasárnap lesz idő főzőcskézni vendégségbe pedig ugye csak karácsony este és karácson első napján megyünk. Ha muffin tésztát használok az megkeményedik addigra. Tud valaki olyan receptet amivel olyan formába önthető süteményt/kekszet lehet készíteni ami 4 nap után is ehető? (ízesítést majd megoldom nekem egy alaprecept kéne) :)

2015. dec. 15. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, a mézeskalács kelt tészta, így nem is tudnád önteni ha akarnád sem :)


Önteni a piskótákat lehet. Azt viszont nem értem, hogy hogy ne lenne 23-án 10 perced összeütni egy muffin tésztát :O Ha csokit vagy egyéb hozzávalókat akarsz hozzá, azt előre le is reszelheted, sőt ha vasárnap jobban ráérsz ki is mérheted őket előre, aztán szerda vagy csütörtök csak összedobod - 10 perc sincs kikeverni a tésztáját.

2015. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sok sütit kéne megcsinálni, plusz cukormázzal dekorálni is szeretnénk plusz mivel a forma olyan, hogy a csillagban van egy kis lyuk, arra gondoltunk párommal, hogy felfűzzük őket szalagra. Nem a tészta kikekverése a sok idő, hanem a többszöri sütés és az összeállítás. Főleg úgy, hogy azon a héten én végig dolgozom este hétig és szentestén is délutánig vagyok....így csak vasárnap tudnék sütéssel foglalkozni. Esetleg valami keksztészta?
2015. dec. 15. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A kekszes tésztákat sem lehet önteni...
2015. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos konyhatechnikailag mást szeretnél, mint amit a recept megenged.

A kekszek készítése során a kinyújtott tésztából kell a kekszeket kiszaggatni és sütni.

Kis szilikonformába meg lágyabb állagú tésztát lehet önteni, de abból meg nem lesz keksz.

2015. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valamikor csináltam már olyan vajas kekszet (amerikai sütit pontosabban) ami ugyan nem volt olyan folyós mint egy muffintészta, kanállal kellett sütőpapírra tenni és korong alakúra nyomni. Ha valami olyat próbálnék belerakni a kivajazott sütőformába és utána kanállal "elnyomkodnám" talán sikerülne? :D
2015. dec. 15. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő jól mondja. Valahogy diszkrepancia van az elképzelés, meg a valóság között. Keksz tésztát te nem fogsz öntögetni sehova, egyszerűen kicsit úgy hangzik, mintha nem igazán lennél tapasztalt a sütéssel kapcsolatban. A keksz vagy aprósüti tészta nem folyékony.
2015. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De miért akarod ennyire ebbe a szilikonos formába rakni? Értem én, hogy szép, de ennek nem ez a funciója.
2015. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tény, hogy nem vagyok tapasztalt, ezért gondoltam, hogy megkérdezem hátha tud valaki valami jó receptet.

A gond az, hogy múltkor sütöttünk ebben a formában nagyon finom puha tésztát, de akkor az 2 nap alatt elfogyott. Innen jött az ötlet, hogy ha vendégségbe megyünk illik vinni valami karácsonyi süteményt. És mivel mézeskalácsot már süt más, gondoltam csinálok ilyen formás süteményt. Ha lenne szabadságom és egy nappal karácsony előtt ki is tudnám venni, akkor nem lenne probléma...előző este megcsinálnám. Így viszont csak vasárnap tudom megcsinálni (ergó olyan süti kell ami kibír 5 napot) :S Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat legalább tudom, hogy amit szeretnék nem igazán kivitelezhető.

2015. dec. 15. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!