Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerűen elkészíthető...

Milyen egyszerűen elkészíthető ételeket ajánlotok szilveszterre?

Figyelt kérdés
Olvasgattam már erről, de mindenhol a partyfalatokat találtam csak. Engem valami konkrét főétel érdekelne, ami egyszerűen és gyorsan elkészíthető, csirkéből és disznóból is. Sült hús, stb.. Viszont valami extrát is szeretnék belevinni. Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 28. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Currys tojássaláta,ananászos rizssaláta
2015. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Fehérboros-oregánós tepsiben sült csirkecombok kapribogyóval és olajbogyóval. Mellé friss citromos saláta. A combokat 5 perc előkészíteni a többit végzi a sütő magától.
2015. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Tejszínes-mustáros karaj

70 dkg sertéskaraj

1 evőkanál mustár

4 gerezd fokhagyma

1 dl tejföl

0,5 dl főzőtejszín

friss zöldpetrezselyem

só, bors


Elkészítése:


A húst felkockázzuk és átkenjük sóval, borssal, majd kevés olajban 4-5 percen át pirítjuk. Ezt követően felöntjük egy kevés vízzel és hagyjuk főni 15-20 percet. Majd átrakjuk egy hőálló edénybe. A tejfölt, a mustárt, a tejszínt, a zúzott fokhagymát és az apróra vágott petrezselymet összekeverjük, leöntjük vele. 180 fokon sütjük 20 percig, de néha megforgatjuk, majd kínálhatjuk.


Karácsonykor ezt csináltam, de nagyon tetszett, úgyhogy most szilveszterre ismétlek!!!

2015. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

A csirke szilveszterre nem jó, hátra-kaparja a szerencsét!

A hal és a kacsa-liba elúszik vele... a sertés kifelé és előre dúrja a földből a kincset...

2015. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom 4-es, ezt a hülyeséget nem gondolod komolyan, ugye?
2015. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek hogy vetett ide egy pillantást :)

az első válaszoló szerintem nem olvasta végig vagy nem érti mit szeretnék :D de neki is köszönöm! :D

4-eshez annyit hozzáfűznék, hogy igen, szokás szerint így van, nekünk igazából mindegy.. :)

2015. dec. 28. 14:41
 7/10 A kérdező kommentje:
ja és várom még!! :D nincs ötletem vacsira meg másnapra :(
2015. dec. 28. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Aszaltszilvával töltött (fügével is nagyon finom ) szűzpecsenye (vagy egy darab karaj )baconba tekerve megsütve. Egyszer lencsefőzelék is lehet füstölt tarjával.

Virslis roló finom akármikor vacsorára.

2015. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Én sem ajánlom a csirkét! Eszembe sem jutna szárnyast készíteni szilveszterkor. De lehet, hogy ez csak felénk hagyomány.


21/L

2015. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szalmakrumplit megsütöd, az megy a tányér egyik felére.

Sertés-combot csíkokra vágod, (mint a szalmakrumplit), lisztbe-forgatva hirtelen kisütöd = ez megy a tányér másik felére.

Szálára vágott vöröshagymát is megforgatod a lisztbe, és piros-ropogósra sütöd. Ezzel beborítod a krumplit és a húst. Só-bors-csípős törtpaprikával megszórod! Jó étvágyat!!!

2015. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!